Skip to content Skip to footer

Balandžio 23–29 d. startavo 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė (NLBS). Šiemet ji dedikuota tvarumo temai.
Šalies bibliotekininkai rengė įvairias iniciatyvas, akcijas, renginius, skirtus šiai savaitei paminėti.
Atsižvelgdamos į Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Tvari biblioteka“ , skelbiamos temos aktualumą, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos balandžio 28 dieną suorganizavo iniciatyvą pavadinimu „Dviračiu pas skaitytojus“. Užsakytus leidinius bibliotekininkės vežė tiesiai į namus. Aplankyti iš viso net 8 skaitytojai iš skirtingų Kuršėnų miesto gatvių. Dviratis – tikrai tvari transporto priemonė, o ir skaitytojai bibliotekininkes pasitiko plačiai šypsodamiesi ir girdami už tokias išskirtines paslaugas, kai neiškėlus kojos iš namų knygos pačios ateina pas tave.
Darbuotojos nepamiršo ir knygų namelių – bibliotekėlių, esančių miesto centre, prie Kuršėnų autobusų stoties bei Daugėlių mikrorajone. Nameliai buvo papildyti įvairaus turinio knygomis – grožine literatūra, skaitiniais vaikams, žurnalais.
Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Tvari biblioteka“ metu Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose buvo kalbama apie aplinkos tvarumą, jos puoselėjimą, kaip bent šiek tiek pakeitę savo įpročius kiekvienas galime prisidėti prie darnaus vystymosi. Buvo rengiamos įvairių dirbinių, pagamintų panaudojant antrines žaliavas, parodos, edukaciniai užsiėmimai, akcijos. Ginkūnų, Gruzdžių Augustino Griciaus, Kairių ir Meškuičių bibliotekos skelbė akciją „Savaitė be automobilio“ ir šios savaitės metu savo skaitytojus kvietė į biblioteką ir visur kitur keliauti pėsčiomis. Renginiuose buvo skatinamas ne tik tvarumas, atsisakant taršių transporto priemonių, bet ir sveikatingumas.

Pagal https://srsvb.lt/naujienos/

Parengta pagal https://srsvb.lt/naujienos/

Komentaras