Skip to content Skip to footer

Septintus metus mokyklos, bibliotekos, muziejai ir kitos įstaigos kviečiamos atverti duris vasarai ir suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas. Suaugusieji kviečiami tapti vaikų vadovais ir organizuoti edukacijas, sporto varžybas, kūrybines dirbtuves, knygų skaitymo popietes bei kitas veiklas. Birželio 21 d. Naisių bibliotekoje vyko spaudinių parodos „Man patinka vaikai, nes jie žino, ko nori“, skirtos rašytojo, režisieriaus, dainų autoriaus, kino scenaristo Vytauto V. Landsbergio 60-mečiui, atidarymas ir kūrybinės dirbtuvės „SKAITAU IR ILIUSTRUOJU“.
Susibūrę bibliotekoje, mokiniai pirmiausia išgirdo dainos „O žvaigždė puodynėj“ žodžius, bet, kas yra jos autorius, pasakyti negalėjo. Patys patikslino, kad tokios muzikos nesiklauso, bet visi sukluso išgirdę bibliotekininkės Daivos Remeikienės pasakojimą apie rašytojo Vytauto V. Landsbergio asmenybę, kūrybą bei pomėgius. Plačiau išsiaiškinti knygų pagrindinių veikėjų vardai ir kas po jais slypi!?
Prasidėjus kūrybinėms dirbtuvėms, mokiniai patys apžiūrėjo, pavartė parodoje eksponuojamas autoriaus knygas. Iš visų knygų labiausiai susidomėjo Pūkio istorija, todėl valančiukė Brigita Survilaitė, pagelbėdama mažiesiems, garsiai perskaitė knygos „Oi, tas Pūkis!“ kūrinius. Vėliau buvo aptarti, atpasakoti, išanalizuoti pagrindiniai veikėjai, jų paveikslai ir nuotykiai bei pagrindiniai charakterio bruožai.
Pagaliau prasidėjo smagioji dalis – veikėjų iliustracijos. Čia fantazijai valią davė tiek vyresnieji, tiek jaunesnieji: vyko herojų pasirinkimas, spalvų derinimas, vaizdų tikslinimasis ir kt. Kartu mokiniai buvo skatinami dirbti bendruomeniškai, kūrybiškai, smagiai ir įdomiai. Juk pasak kunigo Antano Saulaičio, „draugystė ir artimumas visada yra kito žmogaus dovana TAU, todėl gali žmogų kviesti bendrystei, bet jokiu būdu – ne jos reikalauti“.

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras