Skip to content Skip to footer

Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka įvairaus amžiaus mokiniams organizuoja stovyklą „Pažink Šiaurės Lietuvos kraštą“, kurią finansuoja Joniškio rajono savivaldybė. Liepos 22-oji buvo penktoji stovyklos diena, kai 18 mokinių ir juos lydintys asmenys aplankė Naisius ir užėjo į Naisių biblioteką.
Naisių bibliotekos bibliotekininkė Daiva Remeikienė pakalbino jaunuosius stovyklautojus, ką jie pamatė per keturias stovyklos dienas. Mokiniai noriai dalinosi savo įspūdžiais ir naujais potyriais. Tada pasiūlė visiems edukaciją „Pasidaryk pats“ – pasigaminti du skirtingus knygos skirtukus: vieną sau, o kitą – dovanų draugui (-ei), sesutei ar broliukui. Darbas virte virė: mokiniai atidžiai klausėsi ir viską nuosekliai ir kantriai gaminosi patys. Po aktyvios darbo valandos kiekvieno jaunojo stovyklautojo rankose puikavosi du, o kelių mokinių net ir trys originalūs knygų skirtukai. Labai dėkoju stovyklos vadovėms: direktoriaus pavaduotojai Gitai Vilčiauskienei ir vyriausiajai bibliotekininkei projektinei ir edukacinei veiklai Ievai Lipskienei bei dviem savanorėms – Vakarei Bružytei ir Tomai Jatulytei, už visokeriopą pagalbą ir bendradarbiavimą edukacijos metu.
Mokinių kūrybiškumui, savarankiškumui ribų nėra, todėl ir norisi jaunimui patarti, kad būtent skaitydami knygas, daugelis pamėgtų skirtuką, kuris kartu keliautų nuo knygos prie knygos ir būtų kasdienis palydovas jų gyvenime. Juk anot dailininko Fransio Bekono, „Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą“. Tegul ir į kitų skaitytojų rankas knygos patenka tvarkingos, neužlankstytais kampais, nepribraukytos…

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Tomos Jatulytės

Komentaras