Skip to content Skip to footer

Kovo 21 d. rytmetį Kužių biblioteka pakvietė Kužių mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ ir ikimokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ vaikučius bei jų auklėtojas Audronę, Loretą ir Daivą į susitikimą su Kurtuvėnų bibliotekos lėlių teatru „Kurtinukai“, kuris gyvuoja jau dešimtmetį. Sumanioji jo vadovė bibliotekininkė Aurelija Kniurienė ne tik vaidina, rašo spektakliams scenarijus, bet ir pati siuva nuostabaus grožio lėles, gamina dekoracijas. Lėlių teatras „Kurtinukai“ aplankė beveik visą Šiaulių rajoną, pabuvojo Kelmės rajone Šaukėnuose, 2022 metais sėkmingai pasirodė Kurtuvėnų klojimo teatrų festivalyje.

Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė susirinkusiems mažiesiems priminė, kad kovo 21 dieną švenčiama Tarptautinė lėlininkų diena, o kovo 27 diena – Tarptautinė teatro diena. Ta proga Kurtuvėnų „Kurtinukai“ parodė spektaklį „Sumazgytos pasakėlės“ (pagal N. Čirūnienę). Kadangi mažieji žiūrovai, padedami aktorių, turėjo sumegzti ypatingus tris mazgelius, tai ir spektaklis buvo iš trijų pasakų: „Gražuolė ir pabaisa“, „Varlė Karalienė“ ir „Karalaitė ant žirnių“. Po nuotaikingo pasirodymo visi renginio dalyviai galėjo paliesti ir apžiūrėti lėles, nusifotografuoti smagioje fotosesijoje.

Dėkojame Kurtuvėnų bibliotekos lėlių teatriukui „Kurtinukai“ ir labai žavioms jo atlikėjoms, Dubysos aukštupio mokyklos Bubių skyriaus 5 klasės moksleivėms Austėjai Pociūtei ir Smiltei Gylytei.

Kužių bibliotekos informacija Fotografijos Ritos Bielskienės