Skip to content Skip to footer

2022 m. liepos 28 d. minima graži ir prasminga sukaktis – ilgametė JAV ir Lietuvos draugystė – diplomatinių santykių 100-metis. Šia proga Šiaulių rajono savivaldybės įstaigose lankėsi JAV ambasados Lietuvoje ambasadoriaus pavaduotojas Tamir Waser. Kuršėnų dvaro rūmuose Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pasveikino Tamir Waser gražios sukakties proga ir pažymėjo, kad 1922 m. liepos 28 d. užmegzti Lietuvos ir JAV diplomatiniai santykiai įteisino tvirtus ilgalaikius mūsų šalių ryšius. Bendromis demokratinėmis vertybėmis grįstas bendradarbiavimas tampa ypatingai aktualus šio laikmečio kontekste. Tamir Waser pasidžiaugė 100 metų nuolatine, nenutrūkstama draugyste tarp Lietuvos ir JAV bei jų bendromis vertybėmis.
Po iškilmingos dalies svečiai ir dalyviai buvo pakviesti į amerikietiška atributika papuoštą Vasaros skaityklą, kur vyko renginys-paskaita „Beisbolas – kas tai?“. Aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Karolina Kulevičienė supažindino su beisbolo istorija, plačiau papasakojo apie šį komandinį lauko žaidimą. Beisbolo treneris Egidijus Meižys praktiškai parodė, kaip žaidžiamas šis JAV labai populiarus žaidimas, supažindino ir parodė pagrindinius žaidimo įrankius, papasakojo šio sporto taisykles. Kiekvienas renginio dalyvis turėjo galimybę pasimatuoti beisbolo pirštines, pačiupinėti lazdą ir kamuoliuką. JAV ambasadoriaus pavaduotojas Tamir Waser treneriui Egidijui Meižiui padovanojo originalų beisbolo kamuoliuką, o Šiaulių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai įteikė knygą „Women in sports“. Renginio pabaigoje visi norintys galėjo sudalyvauti žaidime „Laimės ratas“ ir pasitikrinti savo žinias, atsakinėjant į klausimus apie beisbolą. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti saldžiu prizu.
Renginio metu Vasaros skaitykloje buvo eksponuojama spaudinių paroda „JAV populiarusis beisbolas – kas tai?“, kurią parengė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Vyresnysis bibliografas Laurynas Švambaris prasmingos sukakties proga sudarė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos JAV lietuvių leidinių bibliografinį sąrašą. Sąrašo tikslas – populiarinti ne tik draugiškus JAV ir Lietuvos valstybių santykius, bet ir bendrą istoriją, kurią sieja mūsų tautiečių mokslinės ar grožinės literatūros paveldas, sukurtas išeivijoje. Bibliografinį sąrašą galima rasti atidarius šią nuorodą bibliografinis sąrašas.
Šventinis renginys organizuotas norint pažymėti šią svarbią Lietuvai datą.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras