Skip to content Skip to footer

Lyginti drabužius pirmieji sugalvojo anaiptol ne biurų darbuotojai, norintys gerai pasirodyti prieš vyresnybę. Iš tiesų žmonija jau daugiau kaip tūkstantį metų stengiasi atrodyti nepriekaištingai.
Senovės Graikijoje apsiaustų klostės buvo daromos kaitintu metaliniu virbu, kitas būdas – audinį lyginti paprastais akmenimis, tiesa, labai karštais. Vėliau lyginti drabužius buvo bandoma net keptuve, įkaitinta ant anglių. Kas ir kada išrado tai, ką šiandien vadiname lygintuvu, niekas tiksliai nežino. Greičiausiai jis atsirado tada, kai drabužiai buvo pradėti siūti iš audinių, nors archeologai tvirtina, kad kailiai taip pat buvo lyginami poliruotais mamuto kaulais.
Kairių bibliotekoje veikia kairiškės kolekcininkės Janinos Vaičikauskienės surinktų lygintuvų paroda ,,Iš lygintuvų istorijos“. Moteriai labai patinka senoviški daiktai, todėl ji savo namuose yra įrengusi senovinių daiktų muziejų. Muziejuje Janina laiko daug įvairių daiktų vienus nusiperka, kitus dovanoja žmonės žinantys apie jos pomėgį. Kolekcijoje turi surinkusi ir anglimi kaitinamus lygintuvus, kuriuos dabar galite pamatyti bibliotekoje. Norint lygint su šiais senoviškais ir autentiškais lygintuvus reikia prikrauti karštų anglių, kad įkaistų ir laikytų šilumą.
Paroda veiks iki lapkričio 1 d. kviečiame aplankyti!

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė