Skip to content Skip to footer

Emocinio ugdymo programa „KIMOČIAI“ paremta smagiomis, įtraukiomis veiklomis, kuriomis vaikai mokomi pozityvaus elgesio, lavinamas jų emocinis suvokimas. 2022 m. birželio 28 d. popietę Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos Naisių skyriaus priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ auklėtiniai su savo mokytoja Gražina Miliūniene bei auklėtojomis Vanda Juozaitiene ir Danute Žukauskiene atvyko į Naisių biblioteką, kur svečiavosi kimočių veikėjai, kuriuos atlydėjo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Giedrė Čarienė.
Kimočiai – žaislai, išreiškiantys jausmus. Kiekvienas kimotis „slepia kokį nors jausmą“. Jausmai – tai mažos pagalvėlės, kurios slepiasi kiekvieno personažo kišenėlėje. Pradžioje mažieji „Pelėdžiukai“ buvo supažindinti su šešiais skirtingų charakterių, pomėgių, įpročių turinčiais kimočiais – Dobilėliu, Vikšreliu, Kate, Debesėliu, Lipšniakoje ir Balande Meile. Kaip gera buvo matyti, kaip kiekvienas auklėtinis glaudė prie savęs vieną ar kitą personažą! Vėliau bendraudama su vaikais ir analizuodama kimočiams nutikusias situacijas, edukatorė Giedrė Čarienė visus pakvietė žaisti su kamuoliu, o edukacijos pabaigoje – paklausyti jos skaitomos pasakėlės.
Svarbiausias šios edukacijos tikslas – mažieji „Pelėdžiukai“ buvo mokomi pažinti save, kalbėti, nusakyti (kad ir vienu žodeliu) savo jausmus bei išklausyti kitus. Šiais žaislais ugdomas vaiko švelnumas, savigarba, pasitikėjimas savimi, emocinis intelektas. Pasak amerikiečių rašytojos, poetės Majos Andželou, „Žmonės pamirš, ką pasakei. Žmonės pamirš, ką padarei. Bet jie niekad nepamirš, kaip privertei juos jaustis“.

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras