Skip to content Skip to footer

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Minint tą dieną ir Šiaulių vyskupijos 25-erių metų jubiliejų, buvo organizuojamas piligriminis žygis nuo Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros į Kryžių kalną, kitaip jį įvardijant kaip ,,Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė 2022“, kuri skiriama Šventiesiems Jokūbo metams 2022 ir solidarumui su kovojančia Ukraina.
Šią dieną įvairaus amžiaus jaunimas su savo vadovais ir mokytojais, lydimi Šiaulių vyskupijos vyskupo Eugenijaus Bartulio, kunigų Tado ir Arūno, katechetikos centro atstovų, dalyvavo piligriminiame žygyje. Nuo visų neatsiliko ir Naisių bibliotekoje susibūrusi valančiukų grupė su savo vadove bibliotekininke Daiva Remeikiene. Žygeiviai po pietų pajudėjo nuo Katedros link Kryžių kalno. Toliau laukė didysis išbandymas – visą kelią lydėjęs lietus ne tik, kad niekur nesitraukė, bet, atvirkščiai, kartais taip sustiprėjo, jog kiekvienas dalyvis, kol pasiekė tikslą, buvo šlapias iki paskutinės rūbo siūlės!
Kryžiaus kalno vienuolyne vyskupas E. Bartulis aukojo šventąsias Mišias už jaunimą, kuris, anot jo, jau įveikė pirmąjį etapą – lietų, lydėjusį visą kelionę, ir personifikavo jį, lyg kiekvieno jaunuolio savęs išbandymą bei atskirą palaiminimą iš pačio dangaus.
Tokia rimta mintimi ir būtų galima baigti šią kelionę. Tikrai, juk su Gamta nepajuokausi! Bet norėčiau visiems padėkoti – savo valančiukams, jų tėveliams, vyskupui E. Bartuliui, kunigams, katechetikos centro vadovei Danutei Kratukienei – už pirmąją piligriminę kelionę ir bendrystę kartu, už šlapių kojų (ir ne tik) pojūtį, už bendrą giesmę ir maldą, už skleidžiamą džiaugsmą ir šypseną! O kad dar geriau kiekvienas suprastume tokią kelionę – tiek suaugusiems, tiek jaunimui – siūlau perskaityti Juozo Gaižausko knygą ,,Dievas su šlepetėmis“, kurioje lyg realybėje atsispindi piligriminio žygio vaizdai, detalės, momentai bei pojūčiai.

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Brigitos Survilaitės, Kornelijos Banytės

Komentaras