Skip to content Skip to footer

Pomėgis (angl. hobby – hobis) – laisvalaikio užsiėmimas, mėgiamas žmogaus būdas praleisti savo laisvalaikį. Tai gali būti sportas, naminio gyvūnėlio priežiūra, įvairūs žaidimai (vaidmenų, stalo ir kt.), kulinarija, mezgimas, kolekcionavimas ir daugybė kitų rūšių užsiėmimų.

Kolekcionavimas taip pat gali būti įvairus: numizmatika – grynųjų pinigų kolekcionavimas, filatelija – pašto ženklų,  filokartija – atvirukų kolekcionavimas, etikečių rinkimas ir daugelis kitų.

Apie pomėgius, kolekcionavimą gruodžio-sausio mėnesius kalba Dubysos aukštupio mokyklos mokiniai ir mokytojai gilindamiesi į integruotos temos „Kaip mes išreiškiame save?“ potemę „Pomėgis (hobis)“.

2022 m. sausio 10 d. Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė pasiūlė Kurtuvėnų mokyklos III-IV klasių mokinukams apsilankyti pas kurtuvėniškius Eleną ir Joną Vaitkus. Elena kolekcionuoja porcelianines figūrėles, gėles, jos pačios tapytus paveikslus. Porcelianinių figūrėlių  grožis, trapumas, gausa nustebino susirinkusius pradinukus. Jono surinktų laikrodžių kolekcija privertė aikčioti ne vieną, tai: laikrodžiai-instrumentai (gitara, saksofonas, mušamieji…), transporto priemonės (mašinos, motociklai, laivai, lėktuvai), telefonai, skalbimo mašina, klozetas, žiedas, įvairios statulos su įkomponuotais laikrodžiais ir kt…Džiugu buvo pamatyti tiek pomėgių po vienu svetingu kurtuvėniškių E. ir J. Vaitkų stogu.

Kurtuvėnų bibliotekoje eksponuojama Virginijos Čepulienės surinkta varlių kolekcija „Varlių karalystėje“, kuri veiks iki sausio 31d. Tai labai įspūdinga kolekcija, kurią tikrai verta apžiūrėti.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Fotografijos Aurelijos Kniurienės

Komentaras