Skip to content Skip to footer

Mama – tai mūsų tikriausias draugas, kai išbandymai, staigūs ir sunkūs, užgriūna mus; kai suklesti nelaimė; kai draugai, kurie džiūgauja su mumis sėkmės akimirką, palieka apsupus problemoms. Ji tvirtai mus palaiko savo kilniais pamokymais, pataria mums, kad išsklaidytų tam­sos debesis ir sugrąžintų taiką mūsų širdys

Washington Irving

Artėjant vienai iš prasmingiausių metų švenčių – Motinos dienai, balandžio 28 d., Ginkūnų ir Kairių bibliotekos organizavo nuotolinę popietę „Muzikos ir posmų puokštė Mamai“. Popietę pradėjo Ginkūnų bibliotekos jaunoji skaitytoja Saulė, kuri mamas sveikino grodama fleita .

 Bibliotekininkės Rimvida Linauskienė ir Ramutė Priemontienė, pasveikino popietės dalyves su Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių, turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – Mamai.

Dažnai mes nerandame žodžių ir nemokame pasakyti mamai, kaip ją mylim. Nesugebame gražiai padėkoti už jos meilę, rūpesčius ir pasiaukojimą. Pirmasis gegužės sekmadienis skirtas vienai iš prasmingiausių metų švenčių – Motinos dienai. Šiluma, ramybė, atjauta, užuovėja, rūpestis, kantrybė, švelnumas, šviesa… Tai tik keletas žodžių, apibūdinančių artimiausius mums žmones – Mamas. Nėra pasaulyje gilesnės ir tyresnės versmės už Motinos meilę.

Mūsų senoliai Motiną, gyvybės nešėją, tapatindavo su Žeme, mat motina išaugina vaikus, o žemė duoda derlių. Pavasarį buvo garbinama Žemė ir namų židinio saugotoja Motina.

Popietę paįvairino kurtuvėniškių Aurelijos, Irenos, Stefanijos ir vadovės Elenos atliekamas romansas ,,Balti žiedai“, kurį atlikėjos skyrė visoms MAMOMS, Aurelijos Kniurienės skaitomos eilės ir sveikinimai mamoms. Ginkūnų bibliotekininkė Rimvida Linauskienė pristatė Ginkūnų vaikų dienos centro vaikų pieštų mamų portretų parodą, Kairių biblioteka parodė Kairių pagrindinės mokyklos ketvirtokų virtualius sveikinimus mamoms.

Dalyvaujančius nuotaikingomis melodijomis sveikino Kuršėnų meno mokyklos Ginkūnų ir Kairių vietovių jaunieji akordeonistai (vadovė Meilutė Dautarienė).

Rita Bilskienė dalijosi prisiminimais ir savo kūrybos eiles skyrė močiutei, kuri neseniai šventė savo 100 jubiliejų.

Bibliotekų darbuotojos dėkojo visiems dalyvavusiems už šypsenas, eiles, muzikinius kūrinius ir palinkėjo, kad nepritrūktų vaikų ir artimųjų dėmesio, meilės ir dėkingumo.

Rimvida Linauskienė,

Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Ramutė Priemontienė,

Kairių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentaras