Skip to content Skip to footer

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami – kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, VAIKAMS.
(Just. Marcinkevičius)

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. 1949 metais Tarptautinėje moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 metais. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Kad ši diena būtų tikra šventė, kupina kuo spalvingesnių įspūdžių, 1–4 klasių mokiniai su mokytoja Regina atvyko į Raudėnų biblioteką.
Daug emocijų mokiniams sukėlė viktorina „Ką žinai apie savo šalį Lietuvą?“. Įnirtinga kova užvirė tarp komandų „Liepaitės“ ir Ąžuoliukai“. Smagu, kad vaikai tikrai daug žino apie Lietuvą.
Tikriausiai, nėra vaiko, kuris nemėgtų pasakų. Pasakos moko pažinti pasaulį, panašų į tą, kuriame gyvename. Vaikams pasakos yra svarbios, įdomios, reikalingos. Jas galima skaityti, sekti, vaidinti. Būtent vaidinti. Vaikai suvaidino tris pasakas: „Raudonkepuraitė“, „Trys paršiukai“, „Vilkas ir septyni ožiukai“.
Pirmą vasaros dieną startavo ir projektas „Atverk duris vasarai“, kuris kviečia priimti skaitymo iššūkį „Įkvėpk knygų magijos“.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė
Autorės nuotraukos

Komentaras