Skip to content Skip to footer

Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu 2022-ieji metai paskelbti Jono Meko metais. Pažymint šiuos metus, balandžio 28 dieną Naisių bibliotekoje vyko kompleksinis renginys „Jono Meko laiškai – tai gyvenimiški pamąstymai, užrašytos savos mintys, nebijant suklysti“. Jame dalyvavo Meškuičių gimnazijos Naisių skyriaus 7 klasės mokiniai ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Silva Maskaliovienė.

Naisių bibliotekos bibliotekininkė Daiva Remeikienė renginį pradėjo filmų peržiūra apie avangardinio kino kūrėją: ,,In Memoriam. Jonas Mekas apie tai, kaip išlikti pačiu savimi“ (Laida ,,Be pykčio“) ir ,,Reportažas apie Joną Meką“. Vėliau pristatė parodos medžiagą, aptarė autoriaus biografiją ir kūrybą, atkreipdama mokinių dėmesį, kad J. Mekas ne tik kūrė filmus, bet ir eilėraščius, noveles, dienoraščius ir net laiškus.

Išsamiau  mokiniai supažindinti su Jono Meko knyga ,,Laiškai iš Niekur“, aptartas pavadinimas (kodėl jis toks?), perskaitytos trečio, ketvirto, septinto ir devinto laiškų ištraukos, kartu ieškota atsakymų į daugelį autoriaus iškeltų egzistencinių klausimų. Mokytoja Silva Maskaliovienė paskelbė, kad kitą pamoką mokiniai rašys laišką žinomam žmogui, o bibliotekininkė Daiva Remeikienė pasiūlė pabandyti rašyti laišką pačiam Jonui Mekui.

Renginio pabaigoje atliekant refleksiją, mokiniai išsakė savo nuomonę apie autorių, apie jo gyvenimą toli nuo Lietuvos: šiandien dera jam tokie skambūs epitetai kaip gyvoji legenda, mitologinė asmenybė, dvasios aristokratas, pasaulio žmogus, avangardinio filmo pradininkas, vienas garsiausių XX amžiaus menininkų. Jo įvaizdį formuoja puikūs profesoriaus Leonido Donskio pastebėjimai: ,,Jonas Mekas – amžinas jaunuolis, amžinas šmaikštuolis šelmišku žvilgsniu, negalintis be draugų apsupties, be šokių, dainų…, visur su ta savo kino kameryte rankose ir elegantiška skrybėle“.

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos D. Remeikienės ir S. Maskaliovienės

 

Komentaras