Skip to content Skip to footer

Rašytojas, dramaturgas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras KAZYS SAJA birželio 27-ąją minės 90-mečio jubiliejų. K. Sają galima vadinti žmogumi epocha – tai į komizmą, groteską, ironiją linkęs autorius. Lietuvių literatūros raidoje K. Saja pirmiausia paliko žymę kaip drąsus ir novatoriškas dramaturgas, jo pjesės aktyviai statytos teatre, o jų siužetai oponavo sovietinei doktrinai, bandė pašiepti jos – sykiu ir ją kuriančių bei adoruojančių veikėjų – ydas.
Ne išimtis ir Raudėnų krašto žmonės. 2001 metais suvaidinta Kazio Sajos komedija „Šeškai“ ir 2002 metais komedija „Kepurė dega“, kurios sulaukė didelio pasisekimo ne tik Raudėnuose, bet ir Bazilionuose, Voveriškėse, Žarėnuose, Varputėnuose. Nuostabius aktorius subūrė bibliotekininkė Danutė Slavinskienė.
Birželio 15 d. Raudėnų bibliotekoje vyko renginys „…o buvo taip…“ rašytojo K. Sajos 90-čiui paminėti. Renginio dalyviams apie rašytojo gyvenimą, jo kūrybą pasakojo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Stanislava Veidemanienė. Po paskaitos vyko komedijų „Šeškai“ ir „Kepurė dega“ peržiūra, kurios prieš dvidešimt metų, minint rašytojo 70 metų jubiliejų, buvo pastatytos ir parodytos žiūrovams.
Renginio dalyviai galėjo apžiūrėti parodą „…kūrybai reikia nerimo, deginimo, kančios…“, skirtą Kazio Sajos 90-mečiui.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras