Skip to content Skip to footer

2017 m. gegužės 6 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje viešėjo kūrėjas, poetas, literatūrologas, kritikas, romano „Pietinia kronikas“ autorius Rimantas Kmita. Kuršėniškiai turėjo išskirtinę galimybę iš pirmų lūpų išgirsti žaismingus, romano epizodus šiaulietiška, daugelį nusišypsoti privertusia, šnekta.
Knyga „Pietinia kronikas“, skirta autoriaus gimtajam Šiaulių miestui, konkrečiau – pietiniam jo rajonui. „Pietinia kronikas“ – vieno vaikino istorija iškart po nepriklausomybės. Kožos ir treningai, meilė ir pinigai, laukinis kapitalizmas ir regbis. Juokas pro ašaras… i viskas – originals. Taip pristatoma ši šiaulietiška kalba parašyta knyga, autoriui atnešusi Jurgos Ivanauskaitės vardo premiją.
Rimantui Kmitai 2000 m. įteikta Z. Gėlės-Gaidamavičiaus premija už geriausią 1999 m. poetinį debiutą – už knygą „Nekalto prasidėjimo“, 2010 m. „Lietuvos ryto“ premija už kultūrinę eseistiką – už knygą „Ištrūkimas iš fabriko: modernėjanti lietuvių poezija XX amžiaus 7–9 dešimtmečiais“.
Knygos pristatymo metu rašytojas mielai dalijosi knygos gimimo paslaptimis, įžvalgomis apie kalbą, šiaulietiška šnekta skaitė knygos ištraukas, atsakinėjo į klausytojų užduodamus klausimus. Miuziklas, nauja knyga, o gal net kino filmas, tokiomis intriguojančiomis mintimis dalinosi autorius apie romano tęstinumą. Popietės dalyviai buvo nušviesti ne tik autoriaus kūrybos, šiaulietiškos šnektos, bet ir geros nuotaikos. Pabaigoje visi dalyvavusieji turėjo galimybę įsigyti romaną su autoriaus palinkėjimu.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos Robertos Rasikienės, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkės

Komentaras