Skip to content Skip to footer

Kasdien vis labiau ir labiau stiprėjantis dėmesys kultūriniam sąmoningumui ir raiškai verčia nuolat ieškoti priemonių, kaip vaikus sudominti įvairiais kultūriniais dalykais. Robotikos  programa skirta ugdyti ir skatinti vaikus pažinti robotikos, matematikos, informatikos, gamtos mokslų pradmenis. Robotika skatina vaikus mąstyti kūrybiškai, analizuoti situacijas ir taikyti kritinio mąstymo bei problemų sprendimo įgūdžius. Vaikai mokomi būti ne tik išmaniųjų technologijų vartotojais, bet ir jų kūrėjais, dalinasi idėjomis, aktyviai ir kūrybingai veikia. Vaikai mokosi dirbti savarankiškai, lavina smulkiąją motoriką, mokosi pradėti ir baigti savo darbus, tvarkosi darbo vietą, mokosi naudoti technologijas darbui, naujų žinių įgijimui, susipažįsta su programavimo pagrindais, geba programuoti sukurtus robotus, susipažįsta su pagrindiniais mechanikos principais ir jų taikymo būdais, mokosi bendradarbiavimo, darbo komandoje ir draugiškumo.

Balandžio 13 dienos popietę Gilaičių bibliotekos kūrybines dirbtuves užpildė vyriška kompanija. Edukatorė Karina Udrė susirinkusius berniukus (nedalyvavo nei viena mergaitė) supažindino su robotikos pagrindais. Jaunieji dalyviai pradžioje pasirinko norimą roboto schemą planšetėje, tuomet atliekant programos rodomus žingsnelius, surinko robotą iš reikalingų detalių. Daugiausia džiaugsmo suteikė tai, kad po kruopštaus darbo robotukai galėjo ne tik judėti, bet ir skleisti įvairius garsus. Edvinas ir Gustas sumontavo visureigį malūnėlį, Martynas ir Gustas – robotuką-ieškotoją, Jaunius ir Nojus „užsikabino“ už  sudėtingiausio, bet populiariausio tarp robotikos mėgėjų – roboto mėnuleigio, kuris buvo toks užsispyręs, kad net atidžiai sumontavus ir net kelis kartus patikrinus kiekvieną detalę, ilgai negalėjo pajudėti iš vietos.

Sumaniems ir žingeidiems vaikams susivokti inovatyviose robotikos technologijose padėjo Drasučių bibliotekos bibliotekininkė Karina Udrė, kuriai buvo skirti vyriški plojimai. Rezultatai iš tiesų pranoko visus lūkesčius, nes laikas tirpte ištirpo, o vaikams reikėjo priminti, kad laikas jau ir namo.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė
Fotonuotraukos Ritos Bielskienės ir Jauniaus Mockaus

Komentaras