Skip to content Skip to footer

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad robotika mažai susijusi su mūsų kasdienybe, tačiau apsidairius suprantame, kad iš tiesų robotika nėra vien tik apie robotus. Beveik kiekvienuose namuose galėtume rasti daiktų, susijusių su programavimu.
Gegužės 10 d. Kužių bibliotekoje nedidelis būrelis Kužių mokyklos mokinių, tarp jų ir ketvirtos klasės mokiniai, dalyvavo Drąsučių bibliotekininkės Karinos Udrės vedamoje edukacijoje „Robotikos užsiėmimai“. Edukatorė papasakojo apie robotiką, kokius įgūdžius lavina robotukų kūrimas ir programavimas. Šie užsiėmimai turtina vaikų vaizduotę, skatina mąstyti kūrybiškai ir kritiškai, ugdo komandinio darbo įgūdžius. Robotikos užsiėmimuose lavinami ir naudojami įgūdžiai apima daug sričių – nuo matematikos iki elektronikos. Tokia veikla leidžia praplėsti žinias apie techniką ir ugdo inžinerinį mąstymą. Mokiniai konstravo pasirinktus robotus pagal instrukcijas, po to juos programavo. Visų džiaugsmui, sukonstruoti robotai pajudėjo.
Kai kurie mokiniai jau ne pirmą kartą dalyvavo robotikos užsiėmime, konstravo ir programavo robotukus. Gal užsiėmime buvo vienas iš naujų robotų kūrėjų?

Rasa Lukauskienė,
Kužių mokyklos 4 klasės mokytoja
Autorės nuotraukos