Skip to content Skip to footer

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
2020 m. balandžio 27 d.

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, įgyvendindama projektą  „Pamiršti baltų ženklai  šiuolaikinėje atributikoje“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, pradeda vykdyti numatytas projekto veiklas. Karantino laikotarpis pakoregavo veiklų terminus, priimti alternatyvūs sprendimai – dalis edukacinių užsiėmimų perkelti į virtualią erdvę.
Kiekviena tauta tam tikroms mintims išreikšti naudoja ne tik kalbą, bet ir grafinius ženklus –simbolius, ypač iki raštijos sukūrimo. Vieni ilgainiui tampa tradiciniais tautinio ar kitokio tapatumo simboliais arba emblemomis, kiti būva tik epizodiniais ir išnyksta. Baltiški ženklai, pasiekę mus dar nuo pagonybės laikų , taip pat yra mūsų tautos istorijos ir kultūros paveldo dalis. Jaunimo paklausę apie baltų raštų simbolius, papročius, pagrindines šventes, mažai ką išgirstame. Todėl šiuo projektu siekiame pažinti, puoselėti ir populiarinti tautos istoriją ir senąją kultūrą, skatinti Kuršėnų bendruomenės vaikus ir jaunimą domėtis savo šaknimis, suteikiant žinių apie senųjų raštų prasmę, išmokant jiems suteikti naują aktualų turinį.
Projekto vykdymo laikotarpiu numatytos įvairios veiklos: virtualūs edukaciniai užsiėmimai, kultūros stovykla-kūrybinės dirbtuvės bibliotekoje, kur kiekvienas dalyvis grafine planšete susikurs savo simbolį, artimą protėvių prasmei, kurį vėliau inovatyviomis priemonėmis perkels ant tekstilės gaminių (marškinėlių, krepšių, kaklaskarių ir kt.). Taip pat rugsėjo mėnesį laukia seminaras, sukurtų baltų ženklų interpretacijų mobiliųjų stendų paroda, vėliavų alėjos „Kalba baltų simboliai“ atidarymo šventė Kuršėnų parke. Šventėje planuojama dar neregėta Kuršėnų mieste audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės“, šventinis koncertas bei kūrybinės dirbtuvės visai šeimai. Šioje alėjoje vėliavos bus su simboliais ir QR kodais. Išmaniuoju įrenginiu nuskenavus QR kodą, bus galima išgirsti autoriaus pasakojimą apie ženklo, vaizduojamo ant vėliavos, kūrimo procesą, jo reikšmę.
Balandžio 28 d. 16 val. vyks pirmoji virtuali pamoka per zoom programą, ji bus skirta Kuršėnų meno mokyklos mokiniams, besimokantiems  dailės. Pamoką ves grafikos dizainerė Kristina Siebaitė.
Balandžio 29 d. 17 val.  Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos facebook puslapyje vyks užsiėmimas „Baltiški sigilai“, lektorius – multimedijos menininkas Augustinas Našlėnas.
Gegužės  5 d. 15 val. vyks virtuali pamoka, skirta  Kuršėnų meno mokyklos mokiniams, besimokantiems  dailės (zoom programa). Pamoką ves dailininkas Marius Bražas, kuris supažindins, kaip su  su grafine planšete kurti  simbolius.

Kviečiame Šiaulių rajono jaunimą ir vaikus aktyviai dalyvauti projekto veiklose, susitikimuose ir taip įprasminti unikalią kūrybinės raiškos formą. Informacija pasiteirauti tel. 841-581360.

Joneta Filinskė,

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Projektą remia                  Projekto partneris

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentaras