Skip to content Skip to footer

Rugsėjo 23 d. 20–23 val. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastato fasadas nušvito įvairiomis šviesomis, Kuršėnų miesto gyventojai ir svečiai grožėjosi video projekcija „Baltų ženklai tvyro ore“. Tokiu pat laiku aikštelėje prie Vyčio paminklo veikė kūrybinių dirbtuvių dalyvių darbų paroda „Švytintys baltų ženklai ir jų interpretacijos“. Parodos grožis atsiskleidė tik sutemus. Renginys buvo skirtas Europos paveldo dienoms.
Susirinkusieji ant pastato stebėjo video projekciją, kuri ne tik demonstravo, bet ir pasakojo apie senuosius baltų ženklus, tautos istoriją, mitines būtybes, protėvių baltų ryšį su medžiais, baltų dievus bei milžinus, pateikta baltų genčių atsiradimo istorija, jų kovos su kryžiuočių ir kalavijuočių ordinais. Antrojoje projekcijos dalyje pateikti 3D vaizdai baltų simbolių tematika su alternatyvios muzikos takeliu. Projekcija buvo demonstruojama darant 10 minučių pertraukas, tad lankytojai pertraukų metu aikštelėje prie Vyčio paminklo grožėjosi kūrybinių dirbtuvių dalyvių trisdešimties darbų paroda.
Paroda „Švytintys baltų ženklai ir jų interpretacijos“ parengta rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais, organizuojant kūrybines dirbtuves jaunimui įvairiose Šiaulių rajono vietovėse. Tapant paveikslus buvo naudojami fluorescenciniai akriliniai dažai, tad tamsoje juos apšvietus UV lempomis atsiskleidė darbų grožis. Paroda jau buvo eksponuota Paežerių dvare, Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje, planuojama eksponuoti Raudėnuose, Meškuičiuose, Naisiuose.
Visos veiklos organizuotos vykdant projektą „Baltų ženklai tvyro ore“ (finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – Šiaulių rajono savivaldybė).

Joneta Filinskė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotraukos Kristinos Ruočienės, Jonetos Filinskės

Komentaras