Skip to content Skip to footer

2017 m. lapkričio 13 d. Kurtuvėnų bibliotekos bibliotekininkė Aurelija Kniurienė pakvietė Kurtuvėnų mokyklos–daugiafunkcio centro III-IV klasių mokinius aktyviai dalyvauti Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje ,Šiaurės salos“. Uždegtos žvakutės (simbolinė šviesa) paskelbė ,,Šviesos ir žodžio šventės. Auštant“ pradžią. Perskaičius Mauri Kunno ,,Lobių sala“ kūrinį, buvo pasiūlyta sukurti iliustracijas, komiksus šiam kūriniui. Mokinukai į biblioteką rinkosi visą savaitę, ieškoti informacijos apie Šiaurės šalis, piešti ir spalvinti.
Sekančią dieną A. Kniurienė (piratė Atė) priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus grupių vaikus sukvietė į salę ieškoti lobio, prieš tai perskaičiusi laišką nuo pirato Flunto, kuris dėl pateisinamos priežasties negalėjo atvykti į šventę. Užsirišę akies raiščius, pasigaminę žiūronus mažieji piratai keliavo nuotykių labirintais, darė mankštą, žaidė judrius žaidimus, kol lobis buvo surastas ir pasidalytas.
Penktadienį Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai pristatė surinktą medžiagą apie Šiaurės šalis, apžiūrėjo piešinių ir knygų parodą ,,Mes iš Astridos Lindgren pasaulio“, užpūtė simbolinę šviesą, skirtą Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.
Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir atminimo dovanėlėmis.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė