Skip to content Skip to footer

Lapkričio 15–21 dienomis tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei įvairių kultūros įstaigų Šiaurės šalyse ir jų kaimyninėse šalyse vyksta knygų skaitymai, parodos, pokalbiai, edukacijos ir kiti kultūriniai renginiai.  Naisiai irgi neliko nuošalyje.

Lapkričio 12 d. 10 val. Naisių darželyje ,,Pelėdžiukas“ nuvilnijo šviesos ir žodžio šventė ,,SKAITYMAI AUŠTANT“. Ją bibliotekininkė Daiva Remeikienė pradėjo pokalbiu su mažaisiais apie augintinį. Neįtikėtina, kiek įvairių šuniukų ir kačiukų augina darželio auklėtiniai! Vėliau nuo augintinio temos pereita prie rašytojos T. Napolo knygelės ,,Milė ir Gėris iš viršutinio aukšto“ pristatymo, skaitymo bei smulkaus aptarimo.

Mažieji skaitytojai buvo labai aktyvūs, aiškinosi kiekvieną nesuprantamą žodį, veikėjų draugystės ryšius, pono Debesylo augintinio Gėrio linksmus ir nepakartojamus nuotykius.

Po šventės darželio ,,Pelėdžiukas“ mažieji skaitytojai džiaugėsi knygutės veikėjo linksma istorijos pabaiga ir kartu su auklėtoja Gražina bei auklyte Danute pažadėjo apsilankyti Naisių bibliotekoje.

Kol darželio auklėtiniai žadėjo, moksleiviai į Naisių biblioteką atėjo. Čia 13 val.  vyko edukacinis renginys Raudėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro 5-8 klasių mokiniams. Jo metu  bibliotekininkė Daiva Remeikienė supažindino su Šiaurės šalių asociacijos ,,Norden“ sąjungos vykdomu projektu bei spaudinių parodos ,,Knygos šviesa lapkričio sutemose“ autoriais bei knygomis. Mokiniai kartu su bibliotekininke žvakių šviesoje perskaitė siūlomą šių metų Alandų salų autorės Karin Erlandsson knygos ,,Perlų gaudytoja“ ištrauką, kurią buvo galima persisiųsti iš šiaurės šalių literatūros savaitės svetainės.

Skaitydami visi aiškinosi rečiau vartojamų žodžių: šaižus, pakirdusi, stokodama, diademose ir kt. reikšmes. Vėliau buvo aptariama visa ištrauka, pagrindinės veikėjos būsena, svajonės ir ilgesys kažko, ko nebuvo šalia. Tai aptarus, kalba pakrypo  apie mokinių ir juos lydėjusių mokytojų svajones. Juk ne veltui sakoma, kad žmogus gyvas tol, kol svajoja.

Mokinių ir mokytojų nuoširdžios mintys padėjo išpildyti šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės temą – SVAJONĖS IR ILGESYS – nes šis laikmetis kaip tik paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys visus jungia ir vienija nepaisant įvairių apribojimų.

Daiva Remeikienė,
Naisių  bibliotekininkė

Komentaras