Skip to content Skip to footer

Lapkričio 15 d. 8. 30 val. Dubysos aukštupio mokyklos Bubių skyriaus antroje klasėje vyko skaitymai vaikams „Auštant“. Šiaurės šalių literatūros savaitė, kaip įprasta, rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku .

 Pagrindinė savaitės idėja labai paprasta – visiems kartu susirinkus skaityti knygą prie žvakių šviesos. Skaitymams buvo pasirinktos ištraukos „Jūroje“ ir „Pranašystė“ iš  švedų rašytojos Karin Erlandsson  knygos „Perlų ieškotoja“.

Minėtas kūrinys – nuotykių istorija ir pirmoji knygų serijos „Akių brangakmenio daina“ dalis. Pagrindinė veikėja Miranda yra sumani perlų žvejė, tikinti, kad turi tai, ko reikia, kad surastų mitinį akių brangakmenį, kurio nori visi. Pasak legendos, tam, kas suras šį brangakmenį, daugiau niekada nieko nereikės ilgėtis. Paskui herojus nukeliaujame į povandeninį pasaulį, kuriame jūros dugne driekiasi įvairiausių vaivorykštės spalvų perlų juosta, juos saugo pavojingi rykliai. Kartu su veikėjais susipažįstame su naujais kvapais bei ragaujame jaudinančius, pikantiškus patiekalus. Mirandos atkaklus lobio perlo siekimas atspindi suaugusiųjų pasaulio dėmesį į materialius dalykus – pasaulį, kuriame dažnai pamirštame įvertinti tai, ką iš tikrųjų turime. Knyga taip pat apie ilgesį. Kas atsitiks, kai nebeturi ko ilgėtis? Ir kaip žmogus, kuris iš pradžių tave be galo erzina, tampa žmogumi, be kurio negali gyventi? 

Dabartinis laikmetis visame pasaulyje paženklintas didesnių atstumų, uždarytų sienų, tačiau nepaisant visų apribojimų mus vienija panašūs jausmai. Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo dar svarbiau. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kviečia pokalbiams apie svajones ir ilgesį. Bubių antrokai taip pat turi svajonių, ir ne vieną.

Jūra Valuckienė
Bubių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras