Skip to content Skip to footer

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema.

Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs.

Lapkričio 15 dieną Raudėnų bibliotekoje šviesos ir žodžio šventėje dalyvavo Raudėnų mokyklos daugiafunkcio centro 1–4 klasių mokiniai, kuriuos atlydėjo jų mokytojos: Regina Skudrickienė ir Birute Rupšytė. Prie uždegtų žibintų skaityta Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ ištrauka.

Skaitymui, žinoma, reikalinga šviesa. Saulės, žvakių, žibintų… Renginio metu mokytasi, kaip savo rankomis iš antrinių žaliavų pasigaminti žvakidę ar žibintą. Pamokėlę vedė ir visas subtilybes atskleidė raudėniškė Eugenija Balčiūnienė. Pasigrožėję nuostabiomis žvakidėmis, vaikai gaminosi žibintus.

Danutė Slavinskienė
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras