Skip to content Skip to footer

Į Šiaurės šalių literatūros savaitės garsinius skaitymus kasmet susirenka daugiau kaip 200 tūkstančių žmonių visame pasaulyje. Lietuva – ne išimtis. Šalyje vis daugiau dalyvių kasmet jungiasi ir mielai dalyvauja plačiai paplitusioje akcijoje: nuo pačių mažiausių klausytojų iki senjorų.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės metu gvildenta subtili – svajonių ir ilgesio – tema.

Šiupylių bibliotekoje grasiniai skaitymai, kuriuose dalyvavo kaimo vaikai, vyko lapkričio 17 dieną.  Bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė  papasakojo apie Šiaurės šalis, jų ypatumus, žmones bei tradicijas, parodė vėliavas. Vėliau apžiūrėta paroda „Alandų saloms – 100“. Joje ne tik dairytasi, bet ir papildytas žinių bagažas. Ko gero, ne daugelis žinojo, jog Alandai – Suomijai priklausančios salos Baltijos jūroje. Salas nuo Švedijos skirianti Baltijos jūros dalis dar vadinama Alandų jūra. Nors salos priklauso Suomijai, gyventojų daugumą sudaro švedai. Salose dažnai atsiskaitoma Švedijos kronomis. Dauguma salų uolėtos, sudarytos iš granito. Reljefas kalvotas. Didžiausias aukštis 132 metrai. Didžiausios salos – Alandas(640 km2), Lemlandas, Ekerė, Fėglė.

Po pažinties, vaikučiai įdėmiai klausėsi Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ ištraukos, kurią paskaitė aktyvi bibliotekos savanorė Gabija.

Skaitymus tęsė savotiška viktorina, kurios metu reikėjo atspėti pasakų herojus ir įvardinti Šiaurės šalių vėliavas bei jas nuspalvinti. Šiaurės šalių savaitę užbaigė ne improvizuota, o tikra viktorina „Ar daug žinai apie Šiaurės šalis?“ . Po jos vaikai žiūrėjo animacinį filmuką apie mažą išdykusį šuniuką Boltą.

Salvinija Šeškauskienė
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras