Skip to content Skip to footer

„Jūra aš tikrai ne ta, kurią turi Palanga, paprasčiausiai aš Kita rašanti vaikams teta“ (Rita Čiganaitė- Japkevičienė)

Balandžio 5 d. Kairių bibliotekoje rytmetis – susitikimas su poete Rita Čiganaitė-Japkevičiene (Kita Jūra), pažintis su jos kūriniu „Vaikeliui iš mano širdelės“. Šis renginys skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai, kuri švenčiama nuo 1967 m. ir sutampa su Hanso Kristijano Anderseno gimimo diena. Jos iniciatorė – Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY).

Rita Japkevičienė – Nepriklausomos rašytojų sąjungos, Radviliškio literatų klubo „Jonvabalis“ narė. Poetė yra išleidusi knygas: „Tamsos užkalbėjimas“, kartu su savo mama Elena Čiganiene-Kiškiene  – „Dvi jūros“. 2016 metais buvo išleista jos poezijos knygelė, skirta vaikams „Vaikeliui iš mano širdelės“.

Susitikimo metu poetė apžvelgė savo kūrybą, pasakojo, kaip gimsta, atsiranda eilėraštis, ji pati yra močiutė, o jau greit bus ir promočiutė, todėl dauguma jos eilėraščių yra skirti vaikams. Renginio metu Rita Japkevičienė skaitė savo eiles mažiesiems klausytojams. Vaikai padėjo poetei deklamuoti eilėraštukus, klausydamiesi naujų sukurtų eilėraščių vaikai juos piešė. Šiais piešiniais poetė žadėjo iliustruoti leisdama naują knygą vaikams.

Susitikime dalyvavo Kairių lopšelio- darželio „Spindulėlis“ „Gudručių“ ugdytiniai, kuriuos atlydėjo auklėtojos Alma Šulčienė ir Jugina Kaminskė.  Susitikimas su poete paliko gerą įspūdį,  šypsenas veiduose ir pakilią nuotaiką. Vaikai atsidėkodami už šilta, nuoširdų bendravimą padainavo kelias daineles.

Poetė bibliotekai padovanojo savo knygą „Kiškis“ ir Radviliškio rajono literatų klubo „Jonvabalis“ poezijos rinktinę „Atsigerti šaltinio vandens“. Kadangi poetė vaikystę praleido Kairių miestelyje, tai atsivežė eilėraštį apie Kairius, kuris bus eksponuojamas bibliotekoje ir visi norintys galės paskaityti.

Vyresnioji bibliotekininkė,
Ramutė Preimontienė

Nuotraukos Almos Šulčienės ir Ramutės Preimontienės

Komentaras