Skip to content Skip to footer

Širdis – pagrindinė sudėtingos širdies ir kraujayslių sistemos dalis. Tai vienas stipriausių žmogaus raumenų, nenuilstamai pumpuojantis kraują ir visą organizmą nuolat aprūpinantis gyvybiškai svarbiu deguonimi bei maisto medžiagomis. Dauguma žmogaus organų yra poriniai – inkstai, plaučiai, akys, ausys. Vienam jų susirgus, jį pavaduoja kitas. O širdis yra viena, todėl labai svarbu išsaugoti ją sveiką.

2018 m. rugpjūčio 18 dieną Kužių bibliotekoje lankėsi Šiaulių natūralios medicinos sveikatos centro „Vilcacora“ gydytojas Tomas Vilūnas ir supažindino susirinkusiuosius su širdies kraujagyslių ligomis, jų prevencija. Gydytojas T. Vilūnas pripažino, kad širdies kraujagyslių ligos vis jaunėja, o insultai, infarktai žmones ištinka, kai jiems jau ir 30-40 metų. Lektorius pabrėžė, kad pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai, lemiantys šių ligų išsivystymą, yra rūkymas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, II tipo cukrinis diabetas, netaisyklinga mityba, mažas fizinis aktyvumas, antsvoris, nutukimas, piktnaudžiavimas alkoholiu ir psichinis bei socialinis stresas. Ir bene labiausiai žalojanti musų kraujagysles yra nesveikų produktų, kaip antai hidrintų riebalų naudojimas mūsų maisto produktuose kiekvieną dieną. Gydytojas patarė atsisakyti kulinarinių kepinių, kuriuose naudojamas palmių aliejus, ir verčiau kepti sveikus gaminius namuose. Kokie širdies ir kraujagyslių ligų simptomai? Kada reikėtų sunerimti? Kaip širdies ir kraujagyslių ligas įtakoja padidėjęs cholesterolis? Kada ir kokius tyrimus rekomenduojama atlikti, norint laiku diagnozuoti širdies ir kraujagyslių ligas? Ką daryti, kai netikėtai užklumpa infarktas? Į visus šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakė susitikimo metu gydytojas lektorius T. Vilūnas.

ŠRSVB vykdydama tęstinį projektą „Pasitikime kintantį pasaulį“ suteikė galimybę bibliotekoms, o tame tarpe ir Kužių bibliotekai iš Šiaulių natūralios medicinos sveikatos centro „Vilcacora“ gauti automatinius žastinius kraujospūdžio matavimo aparatus „Rossmax X1“, glikemijos matavimo aparatus (gliukometrų „Ascensia Contour Plus“ komplektus su 50 vnt. diagnostinių testų) ir „Įstaigos pirmos medicininės pagalbos rinkinius“.

Plačiau apie projektą: Kviečiame į projekto „Pasitikime kintantį pasaulį“ paskaitas sveikatos tema

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

 

Komentaras