Skip to content Skip to footer

Vasara prasideda gražia ir labai reikšminga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena – pirmą kartą paminėta 1950 metais. Ši diena – tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą ir vertingumą.
Birželio 1 d. Kuršėnų miesto parke vyko Vasaros skaityklos atidarymas, kurio metu ir buvo paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šventė prasidėjo Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 3c klasės (mokytoja Rima Navickienė) mokinių inscenizuotu perskaitytų knygų pristatymu. Mokiniai atsakingai ruošė pasakojimus ir vaidinimus. Buvo pristatytos knygos „Mamulė Mū ir Varna“, „Alisa stebuklų šalyje“, „Haris Poteris“, „Plėšikas Hoceplocas“ ir kt. Visi mokiniai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis: atšvaitais, apyrankėmis, balionais.
Po knygų pristatymo laukė linksmoji dalis – edukaciniai užsiėmimai. Aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Karolina Kulevičienė kvietė išbandyti jėgas ir palenktyniauti, kieno valdomas robotas greičiau pasieks tikslą, vyresnioji bibliotekininkė Lina Keliuotienė siūlė pasigaminti knygos skirtuką, vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė – iš vienkartinio šaukštelio pasigaminti lėlę. Gausus būrys moksleivių galėjo išbandyti virtualios realybės akinius ir pasinerti į virtualų pasaulį. Savanorės vaikams siūlė išbandyti rankos ir akies miklumą žaidžiant žaidimus „Kukurūzų laukas“ ir „Jenga“.
Vasaros skaitykloje vaikai galėjo išsirinkti knygų, kurias Aptarnavimo skyriaus vedėja Joneta Filinskė išdavė parsinešti į namus.
Šventei pasibaigus, visų širdyse išliko šiltas prisiminimas apie nuotaikingą ir pilną emocijų renginį.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras