Skip to content Skip to footer

Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė nusprendė 2018 m. vasario 8 d. sukviesti į  biblioteką mažuosius lankytojus  gaminti kaukių ir švęsti Užgavėnių.
Užgavėnių dieną nuo pat ryto sulaukė svečių persirengėlių – priešmokyklinio ugdymo ugdytinių ir ketvirtos klasės mokinių iš Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcio centro. Svečius pasitiko Lašininis (laisvalaikio pedagogė Asta Arminienė) ir Kanapinis (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Indrė Jankevičienė). Lašininis aprodė savo valdas, prisigyrė, kiek begalėdamas, ir pakvietė visus pas kaimynę Raganą (bibliotekininkė A. Kniurienė). O ši svečių belaukianti, besitvarkanti savo namelį ant vištos kojelės.
Vaikai,  nuo namelio stogo nubaidę katinėlį ir varną, pasidaliję saldainiukus, kuriais buvo apkaišytas namelis, keliavo toliau. Pasiskirstę į grupes, visi turėjo  įveikti kliūčių ruožus: supilti sniego kalnus, pamaitinti Besotį, įmetant kamuoliukus per burną, rogutėmis pavežioti draugus ir įveikti labirintą. Atlikę užduotis užsuko pas Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro  šeimininkę Birutę Rubikienę, kuri visus pavaišino mieliniais blynais. Pasisotinę persirengėliai rinkosi  prie laužo, kur Lašininis ir Kanapinis stojo į kovą. Kanapinis, nukovęs priešininką,  visus pakvietė sudeginti Morę kartu su vaikų nuspalvintais ožiukais (tai ožiukų kapriziukų simbolis). Prie laužo pašokę, pažaidę atsisveikinome su aukštelkiškiais svečiais ir smagūs  grįžome prie  kasdienių savo darbų.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras