Skip to content Skip to footer

Vasario 16-osios paminėjimui 2020 m. vasario 12 d. vyko edukacinė simuliacija ,,Vasario 16 – gyvai“, prisimenant šviesuolius: ,,žmogus, kuriam rūpėjo“ – Aukštelkės kunigas Vincentas Jarulaitis, ,,žmogus, kuris svajojo“ – rašytoja Žemaitė, ,,žmogus, kuris kovojo“ – pirmasis savanoris Stasys Butkus.
Aukštelkės, Bubių, Kurtuvėnų mokyklų pradinių klasių mokiniai ir jų auklėtojos vyko į susitikimus su personažais: kunigu Vincentu Jarulaičiu (Aukštelkėje), rašytoja Žemaite (Bubiuose) ir pirmuoju Lietuvos savanoriu Stasiu Butkumi (Kurtuvėnuose).
Net dvi grupės 1–4 klasių mokinių buvo vežami keturiais mokykliniais autobusais.  Aukštelkės bažnyčioje visus pasitiko klebonas Tomas Ūksas ir ,,klebonas V. Jarulaitis“ (Aukštelkės mokyklos 5–8 klasių kuratorius Justinas Jurgilas). Mokiniai išklausė pamokslą ir pasakojimą apie įvykius, kurie vyko daugiau nei prieš 100 metų. Visiems išėjus iš bažnyčios, šventoriuje buvo uždegtos žvakutės ant kunigo V. Jarulaičio kapo.
Sekantis sustojimas – Bubių mokykloje, kur vaikų jau laukė pati „rašytoja Julija Žymantienė-Žemaitė“ (Rasos progimnazijos mokytoja Rūta Žymantienė) su „ponaičiu“ (sūnumi Arnu Žymantu). „Žemaitė“ pasakojo apie 1903 m. Bubiuose vykusias gegužines, mokė ratelių, žaidimų ir dainų. Antrai 3-4 klasių grupei  gegužinę pravedė „Žemaitė“ – Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė.
Kurtuvėnų aikštėje renginio dalyvius pasitiko „pirmasis Lietuvos savanoris Stasys Butkus“ (Sergėjus Staponkus),  sudominęs įtaigiu ir vaizdingu pasakojimu apie pirmuosius nepriklausomos Lietuvos valstybės savanorius, jų patriotiškumą, meilę Tėvynei. Pradinukams teko atlikti rikiuotės pratimus, skambant pirmajai rikiuotės dainai „Pelėda“, visi žygiavo link Kurtuvėnų kapinių, kur buvo uždegtos žvakutės ant savanorių kapų.
Įsižiebė viltis, kad žvakučių liepsnelės sušildė vaikų širdeles, o pasakojimai apie garsią šviesuolių praeitį išliks ilgam atmintyje.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras