Skip to content Skip to footer

Birželio 15–16 d. Kuršėnų miesto parke skambėjo vaikų balsai, aidėjo garsus juokas. Vasaros atostogos prasidėjo sensoriniais ir kūrybiniais skaitymais „Labai alkanas vikšrelis“, kurie vyko Vasaros skaitykloje. Sensorinių skaitymų edukacinį užsiėmimą Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupių vaikams vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Karolina Kulevičienė. Kartu su mažaisiais buvo perskaityta Eric Carle knygelė „Labai alkanas vikšrelis“. Tai nepaprastai graži ir smagi istorija – iš kiaušinėlio išsirita mažas ir be galo alkanas vikšrelis. Jis kremta be atokvėpio įvairiausius skanumynus. Toks alkanas jis ne šiaip sau – vikšrelis ruošiasi tapti nuostabiu drugeliu! Perskaičius knygelę, mažieji kūrėjai ėmėsi darbo – gamino savo alkanus vikšrelius iš kiaušinių dėklų. Ši veikla ne tik smagi dėl asociacijų su knygele, ne tik įdomi ir įtraukianti į veiklą, bet yra ir labai naudinga lavinamąją prasme – dėl skirtingų naudojamų priemonių ir atliekamų veiksmų (kirpimas, spalvinimas, klijavimas) lavinama vaiko smulkioji motorika, rankų ir akių koordinacija, vaizduotė, kūrybingumas, dėmesio sutelkimas, spalvų pažinimas.
Po sensorinių skaitymų, vakare Kuršėnų miesto parke vyko filmų peržiūra po atviru dangumi, kurią organizavo Šiaulių rajono savivaldybė. O kaipgi filmai be spragėsių! Jais ir pasirūpino Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai bei vaišino visus, atvykusius žiūrėti filmų!
Kitą dieną Vasaros skaitykloje rinkosi Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos vasaros poilsio dienos stovyklos „Drauge su vasara!” lankytojai. O koks vasaros sezonas be daugybės žaidimų lauke. Aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Karolina Kulevičienė, vyriausioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė ir vyresnioji bibliotekininkė Neringa Skėrytė vaikams siūlė žaisti lauko žaidimus: „Kukurūzų laukas“, „Janga“, „Keturi eilėje“, „Numušk lazdelę“. Vaikai aktyviai, įdomiai, smagiai ir naudingai praleido laiką gryname ore.
O tuo metu vyriausioji bibliotekininkė projektinei veiklai Vilija Jaškauskienė ir vyresnioji bibliotekininkė Ingrida Aleksandravičienė lankėsi Kuršėnų Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centre, kur vyksta mokinių užimtumo projektas „Sveika vasara“. I. Aleksandravičienė vaikams siūlė pasigaminti metalinius ženkliukus. Dalyviai po edukacijos įsisegė savo rankomis pagamintus, unikalius ženkliukus. V. Jaškauskienė su vaikais užsiėmė spalvų ir smėlio magija. Dalyviai išreiškė savo kūrybiškumą, pasitelkdami spalvotą, dekoratyvinį smėlį. Namo vaikai parsinešė nepakartojamus piešinius.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos Karolinos Kulevičienės ir Simonos Dambrauskienės

Komentaras