Skip to content Skip to footer

Šiemet jau 17-ą kartą vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė (balandžio 24–30 dienomis). Jos tema #tuesibiblioteka.
Šia proga Verbūnų bibliotekoje vyko susitikimas-diskusija su Aukštelkės socialinės globos namų gyventojais „Biblioteka – tai Mes“.
Nors ir pavasaris, šis antradienio rytas išaušo niūrus, tačiau į biblioteką sugužėjo linksmai nusiteikę Aukštelkės socialinės globos namų gyventojai, jų socialinės darbuotojos ir šiltam bendravimui nusiteikę verbūniečiai. Susitikimas vyko jau ne pirmą kartą. Visi drauge susėdę ratu, kaip karaliaus Artūro apskritojo stalo riteriai, trumpai aptarėme rūpimus klausimus susijusius su biblioteka. Kaip dažnai gaunamos naujos knygos, kokios veiklos jau vyksta ir dar galėtų vykti, ko trūksta, kad biblioteka būtų patrauklesnė gyventojams, kuo gyventojai gali prisidėti prie bibliotekos veiklos.
Svečiai papasakojo apie savo kasdienybę, veiklas, renginius. Globos namuose organizuojami įvairūs užsiėmimai – mezgimas, siuvimas, žaidimas šaškėmis, juostų pynimas, žvakių liejimas, tapyba, išvykos. Susirinkusiems buvo labai įdomu, netrūko klausimų bei dalinimosi neįkainojama gyvenimiškąja patirtimi, išmintimi ir dvasios šiluma. Atviras ir šiltas pokalbis vyko kaip tarp senų gerų draugų. Klausėmės svečių deklamuojamų eilių. Vienas iš eilėraščių buvo dedikuotas bibliotekai. O posmai apie mamą visus sugraudino… Bet tai nesutrukdė iš susitikimo pasisemti pilnas rieškučias teigiamų emocijų – džiaugsmo, ramybės, stiprybės.
Verbūnų bibliotekoje Aukštelkės socialinės globos namų gyventojai surengė savo rankdarbių parodą „Gavau aš šiandien laišką nuo pavasario“, kuri veiks iki gegužės 27 dienos. Eksponuojami meniniai darbai jau spėjo pradžiuginti ir mažuosius Verbūnų mokyklos ugdytinius.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė,

Justina Baltulytė,
projekto ,,Atrask save“ savanorė