Skip to content Skip to footer

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Pirmą kartą ji paminėta 1950 metais. Ši diena – tai priminimas visuomenei, kad būtina saugoti ir gerbti vaikų teises.

Pirmą vasaros dieną Žadžiūnų bendruomenės salėje į šventinę popietę, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai „Koks gražus vaikystės pasaulis“ rinkosi vaikai ir jų tėveliai. Tokiu pavadinimu bibliotekoje parengta vaikų piešinių paroda.
Popietės vedančiosios Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filialo meno vadovė, bibliotekos globėja Nijolė Girniuvienė ir Kairių kaimo gyventoja Genutė Grušienė, persirengusios personažais Joliku ir Boliku, stebino vaikus savo pokštais, įtraukdamos į įvairius žaidimus.
Bibliotekos savanorė Vilma Skirmantaitė-Čiūdarienė nuotaikingai pristatė Andriaus Vaišnio knygą „Konstitucijos istorija“ vaikams, kurioje aprašomas pirmosios Lietuvos valstybės Konstitucijos atsiradimas, paaiškinamos prigimtinės piliečių teisės, pareigos, laisvės. Pristatymą vainikavo minkštų žaislų loterija.
Žadžiūnų Jovaro bibliotekos bibliotekininkė Ona Skirmantienė pakvietė vaikus ant popierinių gėlių parašyti linkėjimus ir svajones šiai vasarai ir gėles klijuoti ant stendo. Stendas netruko pasipuošti gėlėmis, buvo parašyta daug linkėjimų – linkėta smagių, gerų atostogų, saulės ir maudynių, laimės ir gražių idėjų, kad paukščiai aplankytų visus pasaulio vaikus ir džiugintų jų širdis.
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Ramutė Preimontienė pravedė edukacinį užsiėmimą vaikams (kendama, piešimas 3D rašikliais, mėtymas lankais, spalvotai šviečiančių smėlio staliukų terapija).
Popietės pabaigoje visi vaišinosi saldumynais.
Visa šventinė popietė buvo turininga, nuotaikinga, kupina emocijų.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų Jovaro bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras