Skip to content Skip to footer

Kasmet vasaros pabaigoje yra švenčiama Žolynų šventė. Tai šventė, kurią lietuviai mini nuo senų laikų. Žolinės minimos rugpjūčio 15-ąją. Tai diena, kuri žymi vasaros ir rudens sandarą. Žolinės simbolizuoja lauko darbų pabaigą, gamtos gėrybių gausą.
Rugpjūčio 12 dieną 10 val. Žadžiūnų neįgaliųjų patalpoje vyko edukacinis užsiėmimas, skirtas Žolinei. Jos metu bibliotekininkė Ona Skirmantienė papasakojo apie Žolinę, jos reikšmę ir apeigas. Bibliotekos savanorė Vilma Skirmantaitė-Čiūdarienė pravedė viktoriną „Atspėk augalą“.
Pasibaigus viktorinai dalyviai gamino puokštes iš lauko ir darželio gėlių: medetkų, smidrų, kraujažolių, ramunių, rugiagėlių, raskilų, jonažolių, javų varpų ir kt. Kiekvienas dalyvis stengėsi susirišti kuo gražesnę Žolinės puokštę, pasidžiaugė jomis, daug išgirdo ir patys papasakojo.
Vaistažoles auginanti Janina Piščikienė bibliotekoje pristatė vaistažolių parodą „Mano auginamos vaistažolės“. Parodoje buvo 31 vaistažolė. Ji papasakojo apie augalų rinkimą, džiovinimą, laikymą, gydomąsias savybes.
Iš bibliotekos fondo buvo surengta spaudinių paroda „Stebuklinga vaistažolių galia“.
Po to visi edukacijos dalyviai vaišinosi nepaprasta žolelių arbata.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų Jovaro bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės