Skip to content Skip to footer

„Kiekviename žmoguje yra vaikas, kuris nori žaisti“,– teigia vokiečių filosofas F. W. Nietzsche.
Paprastai žaidimai žaidžiami pramogai su draugais ar kitais šeimos nariais. Na, o stalo žaidimai dažniausiai žaidžiami ant žaidimo lentos ar kitaip pažymėto žaidimo ploto su specialiais komponentais. Tęsiantis iniciatyvai „Atverk vasarai duris“, liepos 19 d. Naisių bibliotekoje vyko stalo žaidimų popietė „Arba Tu mane, arba aš Tave!“, kurioje dalyvavo pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai bei jų tėveliai.
Įvairaus amžiaus grupių dalyviai buvo supažindinami su žaidimais ir jiems suteikiama galimybė kiekvieną žaidimą išbandyti patiems. Bibliotekoje dėmesio sulaukė tokie žaidimai kaip „Kiek surinkai beždžionėlių?“, „5 sekundės“, „Jenga“, „Domino“, „Kirmėliūkščiai“, „Pasivyk mane“, „Ego“, „Kris kros“ ir kt. Jaunųjų žaidėjų tarpe labai patiko žaidimas „Kiek surinkai beždžionėlių?“, o vyresniesiems mokiniams ir jų tėveliams patiko žaisti psichologinį žaidimą „Ego“. Žaidimo pabaigoje visus pagavo toks azartas, kad trys valandos bibliotekoje prabėgo nelauktai ir netikėtai!
Virtualus pasaulis, kompiuteriniai žaidimai, žaidimų personažai – viskas vilioja jauną žmogų. Bet… Bibliotekoje visi žaidė tris valandas ir nei vienas vaikas nesidomėjo savo telefonu ar noru į jį dirstelėti. Nereikėjo nieko! Todėl gerai yra sakoma, kad norėdami savo vaiką apsaugoti nuo virtualių žaidimų, žaiskime (-te) patys. Nors per šventes, nors vakare, nors kartais, bet… žaiskite! Ir tada jūsų vaikai bus laimingi!

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras