Skip to content Skip to footer

SUSTABDYTOS RENGINIŲ AKIMIRKOS 2012–2014 m.

Atvelykio popietė „Rid-rid-rid margi margučiai“, parengta drauge su reabilitacijos centru AGAPAO, jų salėje. Literatūrinį montažą apie Velykas ir Atvelykį, tradicijas, burtus, vaidybine forma, parodė biblioteka su jaunaisiais bibliotekos padėjėjais.

Nuotraukoje – Šventinės popietės „Rid-rid-rid margi margučiai“ dalyviai su Romučių bibliotekos bibliotekininke Janina Butnoriene. 2012 m.

Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius metus paskelbė Sveikatingumo metais. Jiems pažymėti Romučių bibliotekoje buvo surengta Popietė „Morkos – sveikatos šaltinis“.

Planuodama surengti įdomesnę parodą, bibliotekininkė iš anksto paragino kaimo gyventojus atnešti į biblioteką, kuo įvairesnių formų, iškastas morkas. Romutiškiai geranoriškai atsiliepė į paraginimą ir suneštos morkos vos sutilpo ant parodai skirto stalo. Parodoje nebuvo nei vienos dailios, lygios ar vienodos morkos – visos buvo vienintelės ir savitos. Bibliotekos lankytojų susidomėjimas paskatino plačiau pasidomėti morkų nauda, maistingumu, vaistinėmis savybėmis ir tuo pasidalinti su aplinkiniais, surengiant ne tik parodą ir paskaitą, bet ir popietę prie vaišių stalo, ant kurio puikavosi popietės karalienė – morka. Visi valgiai buvo pagaminti iš morkų: morkų kava, morkų sausainiai, morkų pyragai, vaišinomės vietoje išsispaustomis šviežiomis morkų sultimis.

Nuotraukoje – Ekspozicijoje gyventojų suneštos morkos. 2013 m.

Popietė „Morkos – sveikatos šaltinis“. 2013 m.

2013 metų lapkričio 11–17 dienomis vyko šešioliktoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurios tema „Žiema Šiaurėje“. Visą savaitę Šiaurės ir Baltijos šalyse vienu metu buvo organizuojami skaitymai, lankytojai kviečiami į parodas, debatus ir kultūrinius renginius tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų ir žmonių susibūrimo vietų.

Romučių bibliotekoje vyko „Šviesos ir žodžio šventė. Auštant“ – garsinis teksto skaitymas su vaikais, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Bibliotekininkė vaikus supažindino su šio renginio tema, papasakojo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės istoriją ir kaip bibliotekų renginiai tamsiais vėlyvo rudens vakarais suburia ir vaikus ir suaugusius persikelti į stebuklingą knygų pasaulį.

Nuotraukoje – Kasmet Šiaurės šalių bibliotekų savaitės proga išleidžiamas plakatas. 2013 metų plakato „Žiema Šiaurėje“ autorius – menininkas  Esben Hanefelt Kristensen.

2014 m. vaikų vasaros atostogos bibliotekoje prasidėjo išradingų rankų valandėle „Origamio popieriaus lankstiniai“. Bibliotekininkė Janina Butnorienė pasveikino vaikus su prasidėjusia vasara, priminė nepamiršti atostogų metu bibliotekos, palinkėjo gražių  turiningų atostogų. Renginio dalyviai iš popieriaus lankstė lėktuvėlius, laivelius, pinigines ir kt., mergaitės demonstravo, kaip išradingai moka išlankstyti stalo servetėles. O visi kartu, padedant bibliotekininkei, iš laikraščio išsilankstė po kepurę apsisaugoti nuo vasaros saulės kaitrių spindulių.

Spalio mėnesį Romučių biblioteka organizavo tradicinę rudenėlio šventę „Rudenėlis jau pas mus“. Ateidami į renginį vaikai ir mamytės atsinėšė paruoštas rudeninio derliaus puokštes, nupieštų piešinių, iš kurių buvo paruošta paroda „Ką užauginau daržo lysvėje“.
Renginio dalyvius pasitiko ir pasveikino Šalna (bibliotekininkė J. Butnorienė). Prisistačiusi, kas tokia esanti, tuoj ėmėsi darbo ir drauge įdarbino visus šventės dalyvius: rodė įvairių medžių lapus, reikėjo pasakyti – kokio, išvardyti į šiltuosius kraštus išskrendančius paukščius, užrištomis akimis teko atspėti, kokį vaisių ar daržovę laiko rankoje, įminti mįsles apie daržoves bei rudeninę gamtą. Vėliau – įvairūs žaidimai: „Paukštis – ne paukštis“, „Medis“ ir kt. Šventę vainikavo pasakojimas apie svarbiausią rudenėlio dovaną – duoną, kaip ją sunkiai užaugindavo senovėje žmonės ir kaip ją gerbdavo. Visi dalyviai pavaišinti duonos riekele, vėliau – arbata, obuolių pyragu.

Nuotraukoje – Rudenėlio šventės „Ką užauginau daržo lysvėje“ linksmybės. 2014 m.

Spalio 22 d. Šiaulių AVPK Šiaulių m. ir r. PK VPS Kuršėnų PN pareigūnai Romučių bibliotekoje susitiko su mažaisiais gyventojais. Pareigūnai priminė vaikams kaip saugiai pereiti gatvę, kodėl važiuojant automobiliu būtina užsisegti saugos diržus, nuo kokio amžiaus ir kur galima važinėti dviračiais, kodėl kelyje, ypač tamsiuoju paros metu, būtinas atšvaitas. Pareigūnai su vaikais diskutavo ir kitomis jiems aktualiomis bei svarbiomis temomis: buvo mokomi atsargiau naudotis internetu, raginami pažinčių svetainėse bendrauti tik su pažįstamais žmonėmis, neatskleisti pašnekovams savo asmens kodo, namų adreso, telefono numerio, nedemonstruoti savo gyvenamosios aplinkos nuotraukų, niekam nesakyti ir prie kompiuterio nepalikti prisijungimo kodų ir slaptažodžių.

Nuotraukoje – Susitikimo su policijos pareigūnais dalyviai. 2014 m.

Rugsėjo 1-ąją vyko užsiėmimų valandėlė „Nuplasnojo vasara margaspalviais drugelių sparneliais“. Susirinko nemažas būrys vaikų, jie buvo pasveikinti su naujų mokslo metų pradžia, palinkėta jiems gražių bei prasmingų mokslo metų, išdalinti atšvaitai, kad į mokyklą eiti būtų saugu. Po diskusijų buvo išdalinti lapai su drugeliu, kurį vaikai turėjo nuspalvinti, o kai visi buvo nuspalvinti – rinkome patį gražiausią.

Nuotraukoje – Rugsėjo 1-osios valandėlė „Nuplasnojo vasara margaspalviais drugelių sparneliais“. 2014 m.

Komentaras