Skip to content Skip to footer

SUSTABDYTOS RENGINIŲ AKIMIRKOS 2016–2017 m.

Balandžio 13 dieną Romučių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Janina Butnorienė pakvietė kaimo moteris į edukacinį užsiėmimą „Saldi puokštė“. Susirinkusios moterys iš krepinio popieriaus ir saldainių kūrė popierinių gėlių puokštes. Vėliau bibliotekininkė drauge su aktyvia bibliotekos lankytoja R. Ašinskiene pralinksmino užsiėmimo dalyves parodydamos smagią intermediją. Po vaidinimo, moterys vaišinosi arbata, saldumynais, dėkojo Romučių bibliotekos vyresniajai bibliotekininkei už puikų renginį ir maloniai praleistą laiką.

Nuotraukoje – edukacinio užsiėmimo „Saldi puokštė“ dalyvės. 2016 m.

Gegužės 9  d. bibliotekoje suorganizuotas informacinis renginys „Darbo biržos teikiamos paslaugos. Elektroninių paslaugų privalumai bei praktinis mokymas jomis naudotis“. Renginį  vedė Šiaulių teritorinės darbo biržos Kuršėnų poskyrio vedėja Lina Liaubienė ir vyriausioji specialistė Aurelija Černiauskienė. Lektorės  pristatė Darbo biržos interneto svetainę, paaiškino kaip ja naudotis ieškant informacijos dėl darbo, pamokė  kaip reikia prisiregistruoti, kaip susikurti savo CV. 2016 m.

Nuotraukoje – Susitikimas su Šiaulių teritorinės darbo biržos Kuršėnų poskyrio darbuotojais 2016 m.

Jis ateina visad – vaikų jauduliais pasipuošęs,
Nuvalyta lenta ir skambučio laukimo garsais…

Rugpjūčio 31 d. bibliotekininkė sukvietė kaimo vaikus ir jų mamas palydėti vasaros ir sutikti rugsėjo 1-ąją bibliotekoje. Buvo skaitomi eilėraščiai apie mokyklą, Rugsėjo 1-ąją, vedamos trumpos parodomosios matematikos ir skaitymo pamokos. Visiems užteko siurprizų, parengtų praktiškų ir įvairią mokyklinę veiklą simbolizuojančių dovanėlių.

Nuotraukoje – pasirengę skristi į mokslo aukštumas jaunieji bibliotekos lankytojai. 2016 m.

Birželio mėn.  bibliotekoje dvi savaites lankytojai galėjo išbandyti smėlio, kruopų ir šviesos spalvomis valdomo  staliuko ir šviečiančio  molberto kūrybinį žaismą.

Birželio birželio 20-tą kaimo vaikai skubėjo į biblioteką, kad susitiktų su Pepe Ilgakojine (vyresnioji bibliotekininkė Janina Butnorienė). Pepė Ilgakojinė pirmiausia pasveikino vaikus su prasidėjusia vasara, o po to trumpai papasakojo apie save ir savo draugą poną Ferdenandą, pristatė vaikams knygelę iš kurios ji „iššoko“ ir apsigyveno bibliotekoje.
Pepė Ilgakojinė vaikus supažindino ir pakvietė dalyvauti jau prasidėjusioje akcijoje „Vasaros skaitymo iššūkis“. Panorę dalyvauti šioje akcijoje, padedami Pepės Ilgakojinės, vaikai ieškojo knygų. Pirmiausia renginių dalyviai turėjo surasti tą, kurios leidimo metai atitinka jų gimimo metus, o vėliau jau pasirinktinai pagal iššūkio taisykles. Pepė tik spėjo suktis tarp knygų lentynų. Prisirinkę knygučių ir užsiregistravę žaliame „debesėlyje“ visi drauge išėjo į lauką ir susėdę ant pievutės skaitė knygeles.

Nuotraukoje – Pepė Ilgakojinė –bibliotekininkė Janina Butnorienė „Vasaros skaitymo iššūkio“ sūkuryje. 2016 m.

Pepė Ilgakojinė – bibliotekininkė Janina Butnorienė su akcijjos „Vasaros skaitymo iššūkis“ dalyviais. 2016 m.

Spalio 26 d.  biblioteka pakvietė gyventojus į rudeninę popietę „Rudens šėlsmas“. Į šventę susirinko jauni ir seni. Susirinkusiems savo parengtą programėlę parodė bibliotekos skaitytojai, buvo rodomas spektakliukas „Dėdės Derliaus vaišės“ apie daržo gėrybes, vaikučiai išradingai vaidino daržoves, atsakinėjo į Dėdės Derliaus menamas mįsles. Šventę vainikavo Kužių liaudiškos muzikos kapelos „Susiedai“ (vadovės Kristina Lučinskaitė ir Rita Bielskienė) atliekami muzikiniai kūriniai. Smagiai plodami, linguodami į taktą ir dainuodami žiūrovai pritarė liaudiškos muzikos kapelai. 

Nuotraukoje – rudeninė popietė „Rudens šėlsmas“. Kužių liaudiškos muzikos kapela „Susiedai“ Romučių bibliotekoje. 2016 m.

„Pažvelkit… medžiai kaip nurimę…
Pamynę puošnų rūbą sau po kojom.
Kokia rimtis, koks įstabus gražumas
Advento naktį miglomis nuklojo.“

Baigiantis 2016-siems, bibliotekoje vyko Advento vakaras. Visi susirinkusieji buvo pakviesti susėsti aplink stalą  pasikalbėti apie tą paslaptingą laiką ir  visiems drauge nupinti Advento vainiką.
 Pradėjom nuo degančios žvakelės, kuri suteikė šventei jaukumo, šilumos. Juk žiburys – tai kelrodė žvaigždė, kuri rodo mums kelią. Dėjom juostas, tartum kelius tardami: kelias į namus, kelias į mamos glėbį, kelias kaimyno pas kaimyną, kelias pas vienišą žmogų …
Adventas, tai laikas, kurio metu vienas kitam, vienas kitame uždegame mažą žiburėlį, laikas kai norime atsiprašyti, padėkoti. Kad Advento vainikas džiugintų, puošėme jį kankorėžiais nuo Kristaus medžio – eglės, obuoliais – medžio vaisias, žaisliukais, įvairiais saldumynais. Nupynę vainiką ir susikibę rankomis panirome į savo minčių ir svajonių labirintus, mintyse palinkėdami sau ir savo artimui Dievo malonės.

2017-tų metų balandį bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas, skirtas Velykoms. Vaikai ruošė mažas dovanėles, paslaptingąjį „viščiuką kiaušinyje“ . Viščiukas paslaptingas, nes pagaliuko pagalba, jis gali pasislėpti, pradingti – ir vėl pasirodyti.

Minėdami Nacionalinę bibliotekų savaitę, Romučių bibliotekos jaunieji skaitytojai, susitiko su Pepe Ilgakojine – bibliotekininke Janina Butnoriene. Pepė pasiblaškiusi tarp knygų lentynų, sustojo prie knygų parodos, skirtos paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną ir Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, „Saulė, knyga ir vaikystė“ .

Peržvelgusi parodą, Pepė susidomėjo užrašu, o kad pačiai sunkiai sekasi skaityti, tai paprašė, kad jį perskaitytų Emilija. O ten parašyta, kad nuo balandžio 24 d. iki 30 d. visose Lietuvos bibliotekose vyksta 17-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios šūkis – „Aš esu biblioteka“. Šių metų tema kviečia į bibliotekas pažvelgti bibliotekų lankytojų akimis: kuo jie domisi, ko tikisi. Į bibliotekas, anot Pepės, ateina įvairūs lankytojai: atviri, įdomūs, išmintingi, žili, akiniuoti, draugiški, mėgstantys pokštauti, keisti, greiti, kūrybingi, gražūs, nuoširdūs, linksmi, protingi, liūdni, žaismingi…

Nuotraukoje – Garsinis skaitymas ir knygos aptarimas „Kelionė po knygų šalį“. 2017 m.

Spaudinių paroda „Saulė, knyga ir vaikystė“. 2017 m.

Gegužės mėnesį bibliotekoje vyko Motinos dienos paminėjimas „Visą žemę man, juk atneša mama“. Vaikai su bibliotekininke paruošė literatūrinę programėlę, kurios metu liejosi eilės, skambėjo dainelės skirtos mamai.

Susirinkusioms mamoms dovaną įteikė Šiaulių rajono savivaldybės Kuršėnų kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vadovė Birutė Lazdauskaitė, akomponavo Danutė Streckienė)

Birželio 7 d. Romučių biblioteka  su  jaunaisiais skaitytojais, prisidėjo prie Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos organizuojamo dviračių žygio į piliakalnius „Nežiopsok! Kas dar liko – užfiksuok“.    Žygis skirtas Piliakalnių metams paminėti.

Romučių bibliotekoje, pirmiausia, pasigaminome unikalų žygio dalyvio ženkliuką. Tada visi drauge patraukėme į artimiausią Romučių piliakalnį. Bibliotekininkė Janina Butnorienė, žygio dalyvius  trumpai supažindino su piliakalnio archeologine padėtimi. Vėliau įveikę 4 km, pasiekėme Rekčių piliakalnį dar vadinamu Vinavos kalnu ir Einuvos kalnu. Užlipus ant jo ir pasigrožėjus gražiomis Ventos slėnio pievomis, ne vienam kirbtelėjo mintis „…oi rėkčiau, rėkčiau, kad galėčiau, gerus plaučius, kad turėčiau!…“

Nuotraukoje – Dviračių žygio „Nežiopsok! Kas dar liko – užfiksuok“ dalyviai. 2017 m.

Spalio 25 d. išvykome į pažintinę kelionę – aplankyti Ventės ragą, ornitologijos stotį. Šilutės kraštas pasitiko mus niūria rudeniška gamta – lijo lietus, pūtė stiprus vėjas, lygumose tyvuliavo vanduo. Bet tai nesugadino geros nuotaikos, neužtemdė pažinimo džiaugsmo. Džiugino ir sutikti vietos gyventojai. Apie Ventės rago ornitologijos stotį, paukščių migravimą, žiedavimą, tinklus mums nuotaikingai papasakojo gamtininkas – ornitologas Vytautas Jusius. Jis mums parodė kaip žieduojami paukščiai, stebėjome kaip jis moka „užmigdyti“ paukščiuką, o mus mokė, kaip juos pažadinti ir paleisti į laisvę. Pabuvoję ornitologijos stotyje, užlipome į 1963 m. pastatytą švyturį, aplankėme ornitologijos stotyje veikiantį muziejų, kuriame turėjome galimybę pažinti daugybę paukščių, pamatyti filmą filmuotą iš paukščio skrydžio.
Grįždami į namus aplankėm į Švėkšnos miestelį.

Nuotraukoje – Prie ornitologijos stoties muziejaus eksponatų. 2017 m.

Komentaras