Skip to content Skip to footer

SUSTABDYTOS RENGINIŲ AKIMIRKOS 2018–2019 m.

„Lietuva – tai aš, Lietuva – tai tu,
Ir todėl apjuoskime mūs Lietuvą ratu
Susikabinę ne rankomis,
Bet širdimis, tikėjimu, viltim ir maldomis…“

Pasipuošusi Romučių biblioteka, panaudodama  geltoną, žalią ir raudoną spalvas, 2018 m. vasario 14 dieną pakvietė bendruomenę į literatūrinę valandėlę „Tik laisva Lietuva gyva „, paminėti Lietuvos Nepriklausomybės 100-metį. Pasipuošę trispalvėmis vėliavėlėmis šventę pradėjome, kaip tikri Lietuvos piliečiai – iškilmingai sugiedodami Tautišką giesmę. Susirinkusius su Lietuvos gimtadieniu gražiais ir prasmingais žodžiais sveikino bibliotekininkė Janina Butnorienė, bibliotekos skaitytojai skyrė Lietuvai pačius nuoširdžiausius posmus ir dainas.
Šventę baigėme susikibę rankomis ir garsiai ištardami „Aš džiaugiuosi, kad esu lietuvis!“.

Velykos – gražiausia pavasario šventė, tai tikėjimo, žmogaus ir gamtos atgimimo, saulės ir vilties, šventė.
2018 m. kovo 28 d. vaikai ir suaugę skubėjo į Romučių biblioteką, kur prasidėjo popietė „Velykų džiaugsmas“. Čia renginio dalyviai apžiūrėjo bibliotekoje paruoštą spaudinių parodą „Margutis – mažas Velykų stebuklas“ , nekantriai laukė Kuršėnų Pavenčių mokyklos vaikų lėlių teatro „Lėliukai“ ( auklėtoja Rasa Poškienė) vaidinimo – pasakos „Kiškių velykiniai margučiai“. Vėliau bibliotekininkė susirinkusius supažindino su Velykų papročių įvairove, papasakojo, kad Velykos neįsivaizduojamos be margučių, tradiciniais valgiais nukrauto stalo, žaidimų, būrimų, supimosi sūpuoklėse, laistymosi šaltinio vandeniu. Baigiantis renginiui mažosios bibliotekos skaitytojos išraiškingai padeklamavo eilėraštukų apie Velykas bei margučius. Visi buvo pavaišinti slapta ant stalo atsiradusia „Velykų boba“, už kurią esame dėkingi Rasai Petrauskienei.

Gegužės 7 dieną į biblioteką vaikai sukvietė  mamas į literatūrinę valandėlę „Mamytei šilčiausi žodžiai“. Juk dažnai mes nerandam žodžių ir nemokam pasakyti mamai, kaip ją mylim. Nesugebam gražiai padėkoti už visą jos meilę, rūpesčius ir pasiaukojimą. Todėl šiandien vaikai mamoms švelniai ir atvirai išsakys savo jausmus ir mintis. Valandėlės metu vaikai kartu su bibliotekininke mamoms parodė savo paruoštą literatūrinį montažą, kurio metu mamos išgirdo tokius žodžius, kurie skambėjo kaip pati didžiausia dovana bet kuriai mamai. Vaikai visa savo širdele pasakė savo mamai, kaip karštai ją myli.

Nuotraukoje – Literatūrinė valandėlė „Mamytei šilčiausi žodžiai“. 2018 m.

Gyveno Strykt Pastrykt kiškis
Jis buvo geras, neišdykęs.
Šimtus laiškų vaikai jam rašė:
Visi lyg vieno į svečius jo prašė.

Ir sugalvojo, suplanavo.
Jis į biblioteką atkeliavo.
Čia jis sutiks ne vieną vaiką
Ir praleis su jais gražų laiką.
/E. Mieželaitis  „Zuikis Puikis“/

Birželio 11-os dienos popietę Romučių kaimo vaikai buvo kviečiami ateiti į biblioteką, į edukacinę valandėlę. Čia vaikai sutiko kiškį (bibliotekininkė Janina Butnorienė), kuris labai norėjo sužinoti, kas yra biblioteka, kurioje, kaip pasakojo jo tėveliai, yra labai daug įdomių knygų vaikučiams, kur atsiveria knygų, žinių, informacijos ir kultūros pasaulis, kur galima bendrauti, ieškoti, kurti…
O, kad galima bibliotekoje kurti, kiškis įsitikino pats, nes čia atvyko viešnia iš Kuršėnų miesto Vytauto Vitkausko bibliotekos Karolina Jasiukevičiūtė, kuri vaikams pristatė edukacinę naujovę – 3D pieštukus sugebančius piešti ne tik ant popieriaus, bet ir erdvėje. Kiekvienas vaikas turėjo progą tuo pats įsitikinti, išbandyti šią naujovę. Romučių bibliotekininkė linkėdama vaikams gražių atostogų, priminė, kad nepamirštų knygų ir bibliotekos, įteikė aktyviausiems bibliotekos lankytojams padėkas ir pakvietė knygų mėgėjus dalyvauti  akcijoje  „Vasara su knyga“, priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį.

Gėlėtais laukais nubėgo nerūpestinga basakojė vasara, suteikusi jėgų ir gražių akimirkų. Atėjo rimtas ruduo, atsivesdamas už rankos Rugsėjį, vėl kviečiantį vaikus į mokyklas. 2018 m. rugpjūčio 29 d. būrelis vaikų Romučių bibliotekoje susirinko į edukacinę valandėlę „Palydėkim išeinančią vasarą“. Bibliotekininkė pasiūlė vaikams nupiešti ant šviečiančio molberto įspūdingiausius vasarą patirtus nuotykius. Kol vaikai piešė, bibliotekininkė apdovanojo aktyviausius jaunuosius bibliotekos skaitytojus: Rugilę Ravotaitę, Luką Steponavičių, Emiliją Tuzaitę. Neliko nepastebėti ir gražiausiai piešę vaikai – jiems taip įteiktos dovanėlės.

„Norėdamas sveikas būti, žmogus būtinai turi gyventi protingai ir išmintingai. Išmintingas yra, kuris gyvena žmoniškai. Tada jis visą savo gyvenimą tvarko iš esmės, iš dvasios – sielos. O tai yra vyriausios sveikatos pagrindas“.
Vydūnas

Rugsėjo 12 dieną Romučių bibliotekoje vyko diskusijos valandėlė „Vydūnas apie sveikatą“. Renginys skirtas Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Vydūno metams. Pagrindinė valandėlės tema – pokalbis apie sveikatą. Bibliotekininkė trumpai apžvelgė Vydūno gyvenimą ir kūrybą. Valandėlės metu aptarta Vydūno savo knyga „Sveikata. Jaunumas. Grožė“ išleista 1928 m. Šiuo kūriniu autorius norėjo parodyti, kaip jis pats iš mažų dienų silpną savo sveiktą stengėsi stiprinti. Buvo paskaityta nemažai Vydūno parašytų minčių ir patarimų apie sveikatos priežiūrą. Moterys pritarė, kad jo mintis puikiai galima pritaikyti ir dabarčiai.

Koks gražus ruduo, tai „auksinis“ metų laikas! Kiekvienas žmogus savaip jaučia jį supantį pasaulį: vieni žavisi gamtos stebuklais, o kiti gali net nepastebėti purpurinių šermukšnių kekių bei spalvotų medžių lapų. Turtinga siela ta, kuri sugeba pamatyti šį grožį.
Spalio 10 dieną vaikai rinkosi į Romučių biblioteką, kur galėjo pasijausti burtininkais ir susikurti savo spalvų rudeninį medį – šermukšnį, jiems talkino bibliotekininkė, kuri buvo priruošusi šermukšnio lapų su uogomis, beliko juos nuspalvinti ir priklijuoti prie savo nusipiešto medžio.

Ir štai! Bibliotekoje šį rudenį auga gražuoliai šermukšniai!

Lapkričio 12 dieną bibliotekoje vyko valandėlė „Šviesos ir žodžio šventė“, skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Šventės svečius pasitiko Pepė Ilgakojinė ( bibliotekininkė Janina Butnorienė), pristatė parengtą knygų parodą „Žvilgsnis į Šiaurės šalių literatūrą“, papasakojo, kada ir kaip gimė „Šviesos ir žodžio šventė“ – tokia reikalinga ilgais ir tamsiais lapkričio vakarais, kai medžiai numeta lapus, o dangus apsiniaukęs, kai taip norisi šviesos, jaukumo, šilumos. Žmonės, gyvenantys prie Baltijos jūros krantų, ir toliau į Šiaurę prie Grenlandijos ledynų, Norvegijos fiordų, sugalvojo prie uždegtų žvakučių visi kartu pasidžiaugti knygų skleidžiama šviesa, juk skaitymas balsu suburia į bendrą ratą, kuria jaukumą, nors ir reikalauja susikaupimo ir pastangų.
Šių metų savaitės tema – „Šiaurės herojai“. Renginio metu, prie uždegtų žvakių buvo skaitoma suaugusiems skirta knygos ištrauka.

Vaikams buvo duota užduotis nupiešti ar nuspalvinti trolius.

Kalėdos — pati laukiamiausia žiemos šventė, kurios  laukia ir maži, ir dideli, tai stebuklo kupinos akimirkos, praleistos artimiausiųjų apsuptyje bei ramus metas, suteikiantis galimybę sustoti ir pagalvoti.
2018 m. gruodžio 3—14 dienomis Romučių bibliotekoje veikė šventinės dirbtuvės ,,Kalėdinių darbelių dirbtuvėlės“. Vaikai buvo kviečiami pasigaminti iš spalvoto popieriaus kalėdinių žvakučių, žvaigždučių, eglučių.
Gruodžio 19 dieną bibliotekininkė kartu su Romučių kaime esančiu VšĮ „AGAPAO reabilitacijos centru“ organizavo popietę „Kalėdos per žemę eina“. Jos metu bibliotekininkė su mažaisiais skaitytojais skaitė literatūrinę kompoziciją  apie adventą ir Kalėdas, pasitelkę lėles, parodė pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“. Savo programėlę parodė ir AGAPAO vyrai. Skambant švelniai muzikai pasekta pasaka „Dvylika mėnesių“.

Nuotraukoje – popietė „Kalėdos per žemę eina“. 2018 m.

Medžio dirbiniai turi gilias tradicijas. Archeologinių radinių duomenimis įrodyta, kad akmens amžiaus žmonės buityje naudojosi mediniais daiktais – dubenimis, kaušais, irklais ir kt. Išlikusių medinių daiktų fragmentai kalba apie jų dekoratyvumą ir meniškumą.
2019 metų vasario mėnesį Romučių bibliotekoje buvo eksponuojama keturių brolių Petrauskų šeimos kūrybinių darbų paroda „Vaikų rankose – medžio stebuklai“. Parodoje eksponuoti dirbiniai sukurti per pastaruosius 5–7 metus.
Kai kurie berniukų sukurti dirbiniai liko namuose – per dideli atnešti į biblioteką.

Nuotraukoje – paroda „Vaikų rankose – medžio stebuklai“ Romučių bibliotekoje. 2019 m.

Nieko, nieko brangesnio
Neturiu už tave.
Tu už džiaugsmą skaidresnė
Tu – labiausiai sava.

Gegužės 8 d. Romučių bibliotekoje kaimo vaikai su bibliotekininke Janina Butnoriene surengė šventinę valandėlę mamytėms „Gražiausi žodžiai mamai“.
Popietės metu skambėjo dainos, vaikai mamoms deklamavo eilėraščius, linkėjo visada išlikti branginamoms, būti sveikoms tvirtoms, laimingoms, auginant savo vaikus. Baigiantis programėlei, vaikai sveikino mamas su pražydusia ievos šakele. Šventė baigėsi mamų paruoštomis vaišėmis – gardžiais pyragais ir kvapnia arbata.

Nuotraukoje – valandėlė „Gražiausi žodžiai mamai“. 2019 m.

Valandėlė „Gražiausi žodžiai mamai“. 2019 m.

Vasara! Taip visų laukiama ir mylima. Atostogauti patinka visiems, ypač vaikams – ir visai nesvarbu, koks už lango oras, vieni skuba šokti ant riedlentės, kiti leidžiasi į nuotykius su draugais. Labai džiugu, kad daugelis skuba į biblioteką.
Romučių bibliotekos bibliotekininkė 2019-ųjų metų vasarą vaikams rengė judrių žaidimų užsiėmimus. Iš Kuršėnų miesto bibliotekos parvežė edukacinių žaidimų: „Upė“, „Žiedo mėtymas“, „Bočius“. Užsiėmimų metu vaikai  žaidė ir bibliotekoje ir kieme. Jaunieji bibliotekos lankytojai ne tik žaidė, bet ir gamino karaliui Mindaugui karūną, piešė pagal pasiūlytas užduotis gamtine tema –medžius, gėles, gyvūnus, vaivorykštes, drugelius, žuvis.

Nuotraukoje – 2019 m. vasaros užsiėmimai Romučių bibliotekoje

2019 m. spalio 21–30 d. Romučių bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” 18 valandų trukmės skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems pagal programą „Skaitmeninės technologijos Tau: Ateik, sužinok, išmok“. Mokymus organizavo ir vedė Romučių bibliotekos bibliotekininkė Janina Butnorienė.
Projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT), internetu ir jo teikiamomis galimybėmis. Mokymuose dalyvavo 10 Romučių bendruomenės gyventojų. Mokymai sutapo su spalio 21–25 dienomis vykusiomis tiesioginėmis transliacijomis „Senjorų dienos internete 2019“. Dalyviai turėjo galimybę stebėti transliacijas – „Bendraukime neribotai“, „Pats sau gidas“, „Išmanusis daržas“ ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Nuotraukoje – Baigusiems skaitmeninio raštingumo mokymus Romučių bibliotekoje įteikti pažymėjimai. 2019 m.

lapkričio 11 d. prasidėjo 23-oji Šiaurės šalių literatūros savaitė. 2019-ųjų metų savaitės tema – „Šventės šiaurės šalyse“.
Romučių biblioteka pasirinko dalyvauti renginyje  „Sutemų valanda“ – skaitymas balsu suaugusiems. Skaitėme ir klausėmės pasakojimo iš Karen Blixen „Babetės puota“. Plazdant žvakių šviesiai, prie karštos arbatos puodelio moterys kalbėjosi apie išklausytą pasakojimą, Babetės ruoštą puotą, dalinosi patirtimi gaminant maistą savo namuose, įdomesniais maisto ruošimo receptais.
Mažieji bibliotekos lankytojai jungėsi į Šiaurės šalių literatūros savaitę piešdami dovaną Pepei Ilgakojinei.

Nuotraukoje – Šiaurės šalių literatūros savaitės „Sutemų valanda“ Romučių bibliotekoje. 2019 m.

Komentaras